• Oddziały dwujęzyczne

      • Oddziały dwujęzyczne


      • Jesteśmy szkołą przyjazną dla uczniów i ich rodziców, popularną i pozytywnie postrzeganą
        w środowisku lokalnym. O jakości kształcenia w naszej szkole świadczą dotychczasowe, wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych oraz wyniki klasyfikacji śródrocznych i rocznych.

        O wysokim poziomie szkoły świadczą przyznane certyfikaty i wyróżnienia.

        Szkoła może poszczycić się:

        • Certyfikatem Wars i Sawa potwierdzającym osiągnięcie przez szkołę pożądanego standardu pracy dotyczącego wspierania uczniów uzdolnionych.
        • Honorowymi Wyróżnieniami Prezydenta m. st. Warszawa:

        Szkoła z pomysłem na edukację międzykulturową

        Szkoła z pomysłem na edukację teatralną

        Szkoła z pomysłem na edukację ekologiczną

        Szkoła z pomysłem na aktywność społeczną

        Szkoła z pomysłem na edukację patriotyczną

        • Certyfikatem „Wiślana Szkoła”.
        • Certyfikatem „Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją”.
        • Certyfikatem „Miejsce przyjazne książce”.
        • Certyfikatem dla szkoły najlepiej dbającej i realizującej badania przesiewowe słuchu u uczniów. O działaniach szkoły w tej dziedzinie informował prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu na komisji Zdrowia
          w Parlamencie Europejskim.
        • Tytułem „Szkoła Talentów”. 
        • Certyfikatem „Bezpieczna Szkoła”.
        • Certyfikatem "WF z klasą"

        Nasza szkoła to miejsce skupione na uczniu i jego potrzebach, miejsce, w którym każde dziecko rozwija się w swoim tempie i na swój własny sposób. Wysoko wykwalifikowani nauczyciele, rokrocznie doceniani Nagrodami Burmistrza, Prezydenta m. st. Warszawy, Kuratora i Ministra Edukacji Narodowej, wiedzą, jak zapewnić edukację na najwyższym poziomie i stworzyć atmosferę, w której rodzą się pasje – naukowe, lingwistyczne, artystyczne oraz sportowe. Nauczyciele są bardzo przyjaźni, co sprawia, że Szkoła Podstawowa nr 225 to miejsce,
        w którym szacunek i życzliwość do drugiego człowieka jest codziennością.
        W naszej szkole uczy się duży odsetek uczniów uzdolnionych przedmiotowo, artystycznie
        i sportowo. Uczniowie naszej szkoły to rokroczni LAUREACI wielu prestiżowych konkursów. Uczniowie oddziałów dwujęzycznych zostają Finalistami i Laureatami Olimpiady Języka Angielskiego, konkursu kuratoryjnego czy nowoczesnego konkursu The Big Challenge. Możemy poszczycić się laureatami Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych", laureatami i finalistami przedmiotowych konkursów kuratoryjnych, konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich, a w ostatnich latach także konkursów międzynarodowych, m. in. Matematyka bez Granic.

        Realizujemy wielokulturowe projekty edukacyjne. Jesteśmy szkołą otwartą na różnorodność. Nasze projekty pisane w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych każdego roku uzyskują akceptację Biura Edukacji.

         

        Z dniem 1 września 2017 roku do kroniki szkoły został wpisany pierwszy ODDZIAŁ DWUJĘZYCZNY. W oddziale dwujęzycznym język angielski nauczany jest w wymiarze 5 godzin tygodniowo, a wybrane przedmioty prowadzone w dwóch językach - polskim i angielskim. Ponadto proponujemy projekty edukacyjne, uczestnictwo w spektaklach, wykładach, pokazach i warsztatach w języku angielskim oraz zagraniczne wyjazdy  językowe.

        W roku szkolnym 2021/2022 planujemy otworzyć 1 oddział dwujęzyczny.

        Nauczanie dwujęzyczne jest oparte na CLIL (Content and Language Integrated Learning), czyli nowoczesnej i innowacyjnej formie nauczania języka obcego, która oznacza zintegrowane nauczanie przedmiotowo – językowe. CLIL dąży do posługiwania się przez uczniów swobodnie w mowie i piśmie dwoma językami: językiem ojczystym i językiem obcym na takim samym poziomie.

        Historia , geografia  oraz wiedza o społeczeństwie nauczane są w systemie dwujęzycznym, co oznacza, że lekcje są prowadzone częściowo po polsku, częściowo po angielsku w proporcjach dostosowanych do możliwości uczniów. Daje to uczniom możliwość opanowania wiedzy
        i umiejętności z języka angielskiego w stopniu rozszerzonym wraz z bogatym zasobem słownictwa z tych dziedzin. Materiały dydaktyczne na wszystkich zajęciach dwujęzycznych to zarówno polskie podręczniki, jak i źródła w języku angielskim. Uczniowie poznają
        i przyswajają wybrane słownictwo oraz wyrażenia anglojęzyczne z zakresu treści przewidzianych w podstawie programowej.

        Uczniowie mają co najmniej 5 h tygodniowo języka angielskiego. W trakcie lekcji wykorzystywane są narzędzia TiK, takie jak quizy online (Kahoot, Quizizz, Bamboozle, Word Wall), filmy i stworzone przez anglistów interaktywne lekcje.

        Szkoła uczestniczy w programie Insta.ling, polegającym na tym, że uczniowie utrwalają słówka w aplikacji Insta.ling, wykonując powtórki około 20 słówek w ciągu około 10 minut. Taki innowacyjny system uczy systematyczności, a to podnosi skuteczność nauczania języka. Nauczycielka języka angielskiego otrzymała Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Obcego w 15. Edycji Programu Insta.ling dla Szkół w uznaniu za stosowanie innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa. 

         

        Uczniowie 7. klasy dwujęzycznej uczestniczą także w dodatkowych, innowacyjnych zajęciach z przedsiębiorczości w języku angielskim. Poznają, przedstawione im w języku angielskim istotne życiowo treści ekonomiczne, mechanizmy gospodarcze i inne aspekty z dyscyplin składających się na przedsiębiorczość.

        Uczniowie oddziałów dwujęzycznych biorą udział – dzięki możliwościom, jakie daje technologia – w unikalnym projekcie Pearson & BBC Live Lessons, czyli w lekcjach online z nauczycielami – trenerami z Wielkiej Brytanii. Zajęcia na żywo - Big Live Lessons -przygotowane przy współpracy wydawnictwa Pearson i BBC, dają uczniom wyjątkową okazję do doskonalenia umiejętności komunikowania się w języku angielskim, poznawania innych państw, kultur i ich życia codziennego oraz żywy kontakt z językiem, który w nauce języka obcego jest najważniejszy.

         

         

        Wprowadzenie dwujęzyczności na poziomie szkoły podstawowej, oprócz zdecydowanej poprawy komunikatywności w języku angielskim, doskonale przygotuje naszych uczniów, już na tym etapie, do przyszłej matury dwujęzycznej i ewentualnych studiów za granicą lub studiów w Polsce w języku angielskim.

        Bieżące informacje o naszej szkole znajdują się na stronie internetowej https://sp225.edupage.org/

        Zapraszamy!

         

      • Organizacja testu predyspozycji językowych dla kandydatów do oddziału dwujęzycznego w Szkole Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie zgodna z wytycznymi MEN i GIS dotyczącymi organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów

        1. Test predyspozycji językowych odbędzie się 5 czerwca.

        Grupa 1 – kandydaci o nazwiskach rozpoczynających się na litery od A do Pprzychodzi do szkoły o godzinie 8:30 – 8:45, czas trwania testu 9:00 – 10:30

        Grupa 2 – kandydaci o nazwiskach rozpoczynających się na litery od S do Żprzychodzi do szkoły o godzinie 9:30 – 9:45, czas trwania testu 10:00 - 11:30.

        1. Na test może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły ), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

        Osoby chore przystępują do testu w terminie dodatkowym – 22 czerwca.

        1. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu testu (pracownik obsługi)  nie może przyjść do szkoły, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
        2. Czekając na wejście do szkoły i później do sali zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
        3. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).
        4. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej.
        5.  Po zajęciu miejsca w sali zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy: podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, wychodzi do toalety, kończy pracę z testem i wychodzi z sali.
        6. Uczniowie wchodzą i wychodzą ze szkoły wejściem głównym.
        7. Przed wejściem do szkoły kandydatom i nauczycielom mierzona jest temperatura. Szkoła posiada termometry bezdotykowe.
        8. Po wejściu do szkoły kandydaci dezynfekują ręce i udają się do szatni, gdzie mogą pozostawić kurtkę, zmienić obuwie.
        9. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z kandydatem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
        10. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
        11. Na teście każdy zdający korzysta z własnego długopisu. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających
        12. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na test należy przynieść własną butelkę z wodą.
        13. Kandydaci piszą w salach 208, 200, 201, 202, 203 – w grupach od 7 do 9 osób.

         

    • Ważne informacje

    • Szanowni Państwo,

      spotkanie informacyjne dla kandydatów/rodziców kandydatów do oddziału dwujęzycznego w Szkole Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego w roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się 6 maja 2020 r., o godzinie 18: 00 na korytarzu parteru.

      Zasady naboru

      Plan naboru

      Harmonogram dla kandydata

      Dodatkowe informacje >>>

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 225 w Warszawie
      • tel. 22 836 - 14 - 74 Numery wewnętrzne: 11 - sekretariat 13 - pielęgniarka 15 - świetlica 17 - fax 19 - kierownik gospodarczy 20 - biblioteka 21 - pokój nauczycielski 22 - pedagog / psycholog / nauczyciel wspierający 23 - pedagog / psycholog / nauczyciel wspierający 26 - intendent
      • ul.J.Brożka 15 01-451 Warszawa www.sp225.edupage.org Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych