• Złote dziewczyny !

• Reprezentacja dziewcząt SP 225 zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Dzielnicy w Piłce Siatkowej

i będzie reprezentować dzielnicę Wola w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

• Warsztaty BRIT UP! w British Council

• W czwartek 27 lutego klasa 8B dwujęzyczna i w czwartek 5 marca klasa 7C dwujęzyczna oraz część klasy 7B były na całodziennych warsztatach BRIT UP! w British Council na ul. Koszykowej 54 pod opieką Pani Katarzyny Piwowarskiej, Pani Sylwii Bielińskiej i Pani Sylwii Jakubowskiej. Uczniowie wykonali test online ze znajomości języka angielskiego Aptis for Teens. Każdy otrzymał indywidualny raport z umiejętności językowych. Test ten jest przygotowany z myślą o młodzieży w wieku 13 – 18 lat. Jego zadaniem jest szybkai precyzyjna ocena kluczowych na danym etapie nauki umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Uczniowie z klasy 8B wzięli udział w warsztacie kulturowym pt. ,,Shakespeare Lives – Romeo i Julia albo Hamlet, czyli miłość, tragedia, zemsta, nadprzyrodzone moce i wciąż używane zwroty językowe zapożyczone z Szekspira”.

Uczniowie z klasy 7C i 7B wzięli udział w warsztacie kulturowym pt. ,, How to think like Sherlock – myśleć jak Sherlock, dedukcja, łamanie kodów i umiejętność patrzenia na problem z wielu perspektyw jednocześnie w praktyce”.

Warsztaty w British Council zapewniły naszym uczniom kontakt z żywym angielskim oraz kulturą brytyjską, a także możliwość integracji z rówieśnikami.

• W Szeregach Niezłomnych - gra miejska.

• 3 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Anna Szymczak

Jakub Kulon

Artur Manukian

zwyciężyła w V Grze Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”, której celem było uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Nasi uczniowie zmagali się z wieloma trudnymi zadaniami wymagającymi wiedzy i umiejętności. Świetnie poradzili sobie z wynoszeniem  meldunków z posterunku Milicji, rozszyfrowywaniem zakodowanych wiadomości, udzielaniem pomocy rannym, przeszli szkolenie wojskowe, a nawet fałszowali dokumenty. Oddali także hołd Żołnierzom Niezłomnym na „Łączce”.