• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

• Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Swoje umiejętności zaprezentowali w czasie Uroczystości Ślubowania Klas Pierwszych dnia 14 października 2020 r. Pięknie śpiewając, mówiąc wiersze prezentowali się przed najważniejszymi widzami - rodzicami.

Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopieczych. Zostały wręczone dzieciom pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz tarcze szkolne. Na zakończenie wszyscy uczestnicy ślubowania stanęli do pamiątkowych zdjęć.

Wszystkim pierwszakom, którzy w Dniu Edukacji Narodowej ślubowali, cała społeczność szkolna składa życzenia pomyślności w zdobywaniu wiedzy i  radości w odkrywaniu tajemnic świata.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci!

• E-galeria

• Zapraszam do nowootwartej e-galerii, w której cyklicznie będę prezentowała dokonania małych i dużych artystów z naszej szkoły.Tym razem zachęcam do podziwiania doskonałych kopii znanych i mniej znanych dzieł malarstwa polskiego i światowego, wykonanych przez uczniów z oddziałów szóstych.

• Zaczytani.org – Ogólnopolska kampania społeczna

• W Szkole Podstawowej  nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie odbyła się Wielka Zbiórka Książek. Od 21 do 28 września 2020 roku w naszej placówce można było oddawać przeczytane przez siebie książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do akcji charytatywnej włączyli się uczniowie klas I-VIII i nauczyciele.  Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy około  1000 woluminów, które zostały posegregowane i przewiezione do magazynu głównego w Warszawie.

Akcję prowadziła Fundacja Zaczytani.org, która zebrane książki przekaże do szpitali oraz placówek opiekuńczych i pomocowych.