• Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej

• Metoda Doroty Dziamskiej „Edukacja przez Ruch”

• System „Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej wspiera prawidłowy rozwój dziecka zapewniając wszechstronną zintegrowaną stymulacje. Dotyczy wszechstronnego wspomagania rozwoju dzieci, usprawniania poszczególnych funkcji organizmu dziecka w celu jak najlepszego przygotowania go do podjęcia nauki w szkole. Wspiera rozwój pamięci długotrwałej. Usprawnia i koryguje zaburzone funkcje dziecka, wspomaga rozwój jego zdolności i zainteresowań. Zapewnia każdemu dziecku osiągnięcie sukcesu, poczucie akceptacji i przynależności do wspólnoty.

Praca na zajęciach w grupie 0A z wykorzystaniem Edukacji przez ruch

oraz origami płaskiego z koła ( wrzesień-styczeń 2021/2022)

Dzieci z grupy 0A w pracy na zajęciach i swojej nauce bardzo często wykorzystują  metodę systemu pedagogicznego  według Pani Doroty Dziamskiej edukacja przez ruch oraz origami. Pracując stają się małymi odkrywcami świata. Podczas swoich zajęć dzieci wspólnie tworzą karty pracy.  Każda karta pracy jest inna, zależy to od omawianego tematu. Wynikiem nie jest tylko i wyłącznie końcowy efekt w postaci  pracy plastycznej. W trakcie takiej pracy uczniowie poznają liczne wiadomości.

Grupa poprzez zabawę niepozornie uczy się wielu rzeczy. Wspólnie odkrywa świat, uczy się współpracy ze sobą w grupie, podejmowania wspólnie decyzji. Uczy się również szacunku i koleżeńskości wobec siebie a także poznają, czym jest kompromis. Obcują z muzyką i rytmem. Ćwiczą grafomotorykę, poznają litery, rozwijają umiejętności matematyczne i przyrodnicze.

Wykorzystując w pracy edukację przez ruch, grupa 0A realizowała treści programowe, tworząc kolejne karty pracy:

• Rytmiczna kropeczka i wąż- praca w grupie 0A z wykorzystaniem edukacji przez ruch

We wrześniu uczniowie grupy 0A poznawali rytmiczną kropeczkę z którą tworzyli węża z rymowanką, ćwicząc przy tym grafomotorykę.

• Kaczuszka Omi i rytmiczna kreska- praca origami płaskie z koła z elementami edukacji przez ruch

Grupa 0 A na zajęciach poznawała kaczuszkę Omi i jej przygody stawiając również pierwsze kroki w origami płaskim z koła.

Podczas ferii zimowych dzieci z zerówek spędzały czas w różnorodny sposób. Słuchały opowiadań, baśni, wyrażały swoją ekspresje dziecięcą w dowolnych zabawach, grach sportowych.  Oglądały filmy, bawiły się wykorzystując sprzęt multimedialny. Miały również okazję popracować systemem pedagogicznym edukacji przez ruch. Podczas zajęć dzieci mimowolnie  rozwijały różne umiejętności z zakresu matematyki, przyrody, ćwiczyły grafomotorykę, rozwijały umiejętności językowe, uczyły się  współpracy. Podczas tych zajęć powstały prace, które są nie tylko ozdobą tablic szkolnych, ale są również pewną kartą pracy.

• Ptaki- 03.02.- edukacja przez ruch, origami płaskie z koła.

Karnawał -Clown- 02.02.- elementy edukacji przez ruch i origami

• Lew- 09.02.- praca z wykorzystaniem systemu Edukacja przez ruch