• Rzecznikiem Praw Uczniowskich w naszej szkole jest:

mgr Małgorzata Kosterska

dyżur dla uczniów:

Wszystkie sprawy należy zgłaszać pisemnie (data zdarzenia, opis, podpis zgłaszającego)

• Działalność Rzecznika:

1. Celem działalności Rzecznika Praw Ucznia jest doprowadzenie do rozwiązania zgłoszonego problemu.
          2. Rzecznik pełni stałe, cotygodniowe dyżury.
          3. Do rzecznika mogą zgłaszać się uczniowie, rodzice, nauczyciele i inne osoby w sytuacjach, gdy zostały naruszone prawa ucznia, prawa dziecka, prawa człowieka.
          4. Problem można zgłaszać w formie ustnej lub pisemnej.
          5. Rzecznik ma obowiązek ustosunkować się do każdej zgłoszonej sprawy.
          6. W celu wyjaśnienia problemu powinien rozpatrywać ją w wielu aspektach (rozmowa „z drugą stroną”, przepisy prawne).
          7. Rzecznik ma obowiązek jak najszybciej (nie później jednak niż w ciągu miesiąca) poinformować zainteresowane strony o swoim stanowisku.
          8. Rzecznik udziela odpowiedzi w odpowiedniej formie:
          • Jeżeli sprawa została zgłoszona pisemnie – w formie pisemnej
          • Jeżeli w formie ustnej – ustnie
          9. Osoba zgłaszająca problem zobowiązana jest osobiście skontaktować się z rzecznikiem w czasie dyżuru, w celu uzyskania informacji o wyniku prowadzonej sprawy.
          10. Rzecznik prowadzi dokumentację dotyczącą zgłoszonych spraw.
          11. Na bieżąco informuje Dyrekcję Szkoły o wszystkich sprawach.