• Świetlica


   • Świetlica w naszej szkole to nie tylko miejsce do spędzania wolnego czasu przed
    i po lekcjach, to miejsce, gdzie uczymy się poznawać otaczający nas świat.
    Przyjazne, bezpieczne i życzliwe dzieciom. A czas u nas spędzony, to czas zdobywania
    nowych doświadczeń i cennych umiejętności.

    Zapraszamy od poniedziałku do piątku od godz. 6.30 do godz. 18.00


    W naszej świetlicy nie ma czasu na nudę, zawsze coś ciekawego się dzieje.
    Czas spędzony u nas to wspaniała przygoda, podczas której uczniowie
    odkrywają i ujawniają własne umiejętności,
    rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia.


    I jeszcze kilka słów o nas:
    Do tradycji w naszej świetlicy należy organizowanie imprez i uroczystości:

    • Andrzejki,

    • Mikołajki,

    • Kiermasz bożonarodzeniowy,

    • Jasełka i spotkanie wigilijne,

    • Festiwal piosenki dziecięcej,

    • Kiermasz wielkanocny,

    • Dzień Rodzica,

    • Dzień Dziecka.

    W naszej świetlicy organizujemy również konkursy dla dzieci - muzyczne, recytatorskie, plastyczne, czytelnicze. Tradycją stał się konkurs recytatorski pod hasłem „Spotkanie z poezją dziecięcą”. Aktywnie uczestniczymy w konkursach międzyszkolnych organizowanych przez inne szkoły. Dzieci objęte opieką świetlicy uczestniczą w zajęciach plastycznych,  historycznych oraz muzycznych organizowanych w Zespole Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej przy ul. Jana Brożka 1a.


    Numery telefonów bezpośrednio do świetlicy:

    Tel: 723 - 245 - 205
    Tel: 798 - 989 - 096

  • Ważne dokumenty

  • Kierownik świetlicy:
   mgr Edyta Gumieniuk

   Wychowawcy:
   mgr Grażyna Błaszczyk
   mgr Joanna Braun – Pacek

   mgr Marta Denis
   mgr Katarzyna Dunajewska
   mgr Anna Dziedziejko
   mgr Sirlei Garcia Moreira
   mgr Aneta Godun
   mgr Iwona Gołębiowska -Kolasa
   mgr Michalina Jankowska
   mgr Barbara Łopacka
   mgr Anna Romanek
   mgr Małgorzata Skoczylas
   mgr Paulina Wylazłowska

  • Wydarzenia świetlicowe  
    2018/2019

    • Mikołajki w świetlicy

    • 4 grudnia 2018 roku do naszej świetlicy zawitał teatr z mikołajkowym przedstawieniem. Dzieci miały możliwość poznać  tradycje związane z odwiedzinami świętego Mikołaja w różnych częściach świata – wybraliśmy się w podróż między innymi do Hiszpanii, Japonii, Rosji oraz Czech i Słowacji. Uczniowie zostali zaangażowani przez aktorów do wspólnej zabawy. Ku naszemu zaskoczeniu pod koniec przedstawienia na scenie pojawił się niesamowity gość – święty Mikołaj we własnej osobie! Już nieco starszy pan z siwą brodą zasiadł wygodnie i zaczął zapraszać dzieci, aby usiadły na kolanach i opowiedziały o swoich bożonarodzeniowych marzeniach. Miejmy nadzieję, że wszystkie się spełnią! Jednak już teraz święty Mikołaj nie zapomniał o naszych podopiecznych i obdarował ich słodkimi upominkami.

     Zapraszamy do obejrzenia galerii.

    • Świetlicowy konkurs muzyczny kolęd i pastorałek pt.: „Zaśpiewajmy kolędę!”

    • Już tradycją stało się organizowanie w naszej świetlicy muzycznego konkursu kolęd i pastorałek. W tym, roku do konkursu przystąpiło 102 uczniów z oddziałów I – V. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez dzieci solo lub w maksymalnie 4 osobowych zespołach kolędy, pastorałki lub  piosenki o tematyce zimowej. Przesłuchania trwały od 12 do 30 listopada 2018 roku, podczas których powołane jury oceniało wykonawców przede wszystkim pod kątem muzykalności oraz interpretacji utworu. Łącznie nagrodami książkowymi oraz pamiątkowymi dyplomami zostało obdarowanych 62 uczniów, a 35 otrzymało wyróżnienia. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów, nie tylko muzycznych!

     Zapraszamy do obejrzenia galerii

    • Świetlicowe andrzejki

    • W naszej świetlicy tradycją stało się już organizowanie andrzejkowego spotkania. Jest to dzień kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb oraz wyśmienitej zabawy! 26 listopada 2018 roku wychowankowie świetlicy uczestniczyli w niezwykłej dyskotece andrzejkowej. Impreza podzielona była na 2 części - 2 grupy wiekowe. Po udanej zabawie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal na słodki poczęstunek i wróżby. Andrzejkowa uroczystość dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

     Zapraszamy do obejrzenia galerii.

    • Wyjście do Biblioteki Publicznej nr 11 w Warszawie

    • W piątek 16 listopada 2018 roku dzieci z oddziału 2a podczas zajęć świetlicowych udały się na lekcję do Biblioteki Publicznej nr 11 przy ulicy Ciołka 20 w Warszawie. Na początku spotkania uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami korzystania z biblioteki oraz czytelni. Po krótkiej części wprowadzającej dzieci zostały zaangażowane do części praktycznej – staliśmy się detektywami. Każdy miał za zadanie odnaleźć na półce odpowiednią książkę według wskazówek uzyskanych od prowadzącej zajęcia. Dzieci z zaangażowaniem wykonały pracę. Radośni i z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkoły, nie mogąc doczekać się kolejnego bibliotecznego spotkania.

      

     Zapraszamy do obejrzenia galerii.

      

    • Konkurs fotograficzny pt. "Jesienny spacer"

    • Na przełomie września i października 2018 roku wychowawcy świetlicy ogłosili konkurs fotograficzny pod hasłem „Jesienny spacer”. Zadaniem dzieci było wykonanie zdjęcia, na którym uwiecznili piękną złotą jesień. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy również dzieci z oddziałów przedszkolnych, które od tego roku szkolnego nie są objęte opieką świetlicy. Do konkursu przystąpiło 14 dzieci z oddziałów przedszkolnych, 33 dzieci z oddziałów I – II oraz 20 z oddziałów III – V. Każdy z uczestników dostarczył do organizatorów konkursu fotografię o wymiarach 15x21cm przedstawiającą jesienny krajobraz bez wizerunku osób – jesienny park, ogród, runo leśne, zwierzęta na tle jesiennej przyrody.  Laureatów wyłoniono poprzez głosowanie uczniów naszej szkoły – każde dziecko wybierało najpiękniejsze według niego zdjęcie i oddawało głos poprzez zapisanie odpowiedniego numeru zdjęcia na kartce i wrzuceniem jej do skrzynki. Po podliczeniu głosów przyznano miejsca od I do III oraz wyróżnienia. Nagrodzonych zostało łącznie 68 osób. Laureaci zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wszystkie nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców Świetlicy.

     Zapraszamy do obejrzenia galerii.

      

    • Konkurs plastyczny pt. "Świat Magicznych Przedmiotów"

    • W październiku br. odbył się świetlicowy konkurs plastyczny pt. "Świat Magicznych Przedmiotów". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-V uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zadaniem uczestników było przygotowanie dowolnego, magicznego przedmiotu z książki, baśni lub legendy. Wpłynęło wiele pięknych prac. W konkursie wzięło udział 33 uczniów. Pomysłowość i precyzja wykonania prac była godna najwyższego podziwu. Jury miało trudne zadanie i postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników.  Nagrody ufundowała Rada Rodziców Świetlicy.

     Zapraszamy do obejrzenia galerii.

      

    • Dzielnicowy konkurs plastyczny pt. „Dary jesieni”

    • W październiku 2018 roku nasi wychowankowie zostali zaproszeni do wzięcia udział w dzielnicowym konkursie plastycznym pt. „Dary jesieni” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 238 w Warszawie. Na terenie naszej szkoły do konkursu przystąpiło 12 uczniów. Do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się 6 uczestników. Dnia 30 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 238 w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu. I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Maja z klasy II d. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za trud włożony wykonanie pracy plastycznej!

     Zapraszamy do obejrzenia galerii.