• Oddziały przedszkolne

• Wizyta w Multikinie

• 06 grudnia 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach Bonu Sześciolatka wybrały się do kina na film pt. „Grinch”. Głównym bohaterem filmu był zielony stwór Grinch, który robił wszystko, by zepsuć święta, ale jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze. Bajka wprowadziła dzieci w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz była wspaniałym prezentem z okazji Mikołajek.

• Z wizytą w teatrze Capitol

• 15 listopada 2018 r. dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych w ramach Bonu Sześciolatka wybrały się do Teatru Capitol na spektakl „Cudowna lampa Aladyna”. Dzieci przeniosły się w tajemniczy i pełen magii świat Aladyna oraz Czarnoksiężnika Roeoendera. Współczesne ujęcie baśni zaparła dech w piersiach wszystkim widzom. Po wspaniałym spektaklu dzieci uczestniczyły w warsztatach aktorskich, podczas których ćwiczyły odpowiednią artykulację, ekspresję i mimikę.

• Dzień Mody Patriotycznej

• 25 października 2018 r. odbył się pokaz mody patriotycznej wraz z degustacją regionalnych potraw oraz przekąsek „Według przepisów babci i dziadka”.

Wydarzenie zorganizowano w ramach Międzynarodowego Projektu pt. "Piękna nasza Polska cała", który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

W pokazie wzięły udział dzieci oddziałów przedszkolnych. Wszystkie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje stroje w barwach narodowych przy dźwiękach patriotycznej muzyki.

Po pokazie dzieci, ze wszystkich oddziałów przedszkolnych, wspólnie degustowały przyniesione przez siebie potrawy oraz przekąski. Mogły one spróbować kartaczy, różnego rodzaju pierogów, schabu po warszawsku, wypieków drożdżowych, racuszków, a nawet pajdy ze smalcem.

Warto podkreślić, iż rodzice oraz dzieci wykazali się wielkim zaangażowaniem i finezją przygotowując zarówno stroje, jak i potrawy. Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

• Dzień Chleba Żytniego

• 16 października oddziały przedszkolne obchodziły Dzień Chleba Żytniego. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się spożywać wartościowe produkty i przetwory. Wszystkie grupy przygotowały smaczne i zdrowe przekąski w postaci kolorowych kanapek, koreczków, babeczek itp. Następnie dzieci wspólnie degustowały różne smakołyki, integrując się z pozostałymi grupami przedszkolnymi. Na sam koniec dzieci miały okazję zobaczyć, jak przygotować oraz skosztować pyszny sok marchewkowo-jabłkowy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto pozwala każdemu dziecku wykazać się kreatywnością i odwagą. Tego dnia dzieci z klas 0-III założyły ubrania z motywem kropki i odkrywały własne talenty. Każda klasa obejrzała krótki film, w którym pierwszą rolę odgrywała mała dziewczynka o imieniu Vashti. Bohaterka nie wierzyła we własne umiejętności plastyczne, więc po dłuższym czasie bezczynnego siedzenia namalowała na środku kartki zwykłą kropkę. Nauczycielka zachwyciła się pracą Vashti, dzięki czemu dziewczynka uwierzyła we własne możliwości i odkryła swój talent. W tym dniu w każdej klasie rozmawialiśmy o naszych uzdolnieniach, pasjach i mocnych stronach. Dzieci zachęcone przez nauczycieli tworzyły różnorakie prace plastyczne z elementami kropek. Oddziały przedszkolne dodatkowo pokonały "kropkowy" tor przeszkód, a z wielkich krop układały wymyślne kompozycje. Dzień kropki na pewno był pozytywnym doświadczeniem dla wszystkich dzieci. Mamy nadzieję, że uczniowie będą chętnie prezentowali własne zainteresowania i odkrywali swoje jeszcze ukryte talenty."

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

• Międzynarodowy Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"

• Od września do końca grudnia bieżącego roku oddział przedszkolny 0b (wraz z pomocą oddziałów 0a i 0c) będzie uczestniczyć w Międzynarodowym Projekcie "Piękna Nasza Polska Cała". Jest on odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Celami porjektu są m.in. poznanie historii państwa polskiego, symboli narodowych, tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych, potraw regionalnych, tańców ludowych oraz wzamcnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową.

• Oddziały przedszkolne

• W tym roku szkolnym dla dzieci w oddziałach przedszkolnych Zarząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy przygotował dodatkową ofertę edukacyjną.

W naszej szkole realizujemy:

• dwa razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego w ramach priorytetu edukacyjnego „Wolski poliglota”,

• dwa razy w tygodniu zajęcia z rytmiki  i korektywy,

• raz w tygodniu zajęcia „Informatyka dla smyka”,

• raz  w tygodniu szachy jako zajęcia wspierające kreatywność dzieci w ramach priorytetu edukacyjnego „Indywidualizacja nauczania”

• raz w semestrze wyjścia do kina, teatru lub muzeum.

Uczniowie otrzymali komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na rozpoczęcie roku szkolnego, a w okresie zimowym każde dziecko ma możliwość zjedzenia "zdrowej kanapki".