• Lista galerii

• Międzynarodowy Dzień Ziemi - 22 kwietnia 2022

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI w Szkole Podstawowej nr 225

Międzynarodowy Dzień Ziemi to święto, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz uświadamianie jak ważne jest dbanie o Naszą Planetę, pokazywanie jak właściwie korzystać z tego co Ona nam daje.

Samorząd Uczniowski klas 4 – 8 na podstawie projektu przygotowanego przez Lilianę Szpak, opracował plan obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

W ramach Projektu nawiązaliśmy współpracę z:

• Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A., które przeprowadzi dla trzech klas warsztaty edukacyjne – „Segreguj mądrze’;
            • Ministerstwem Klimatu i Środowiska - Departament Edukacji i Komunikacji, od którego otrzymaliśmy wspaniałe materiały edukacyjne oraz nagrody rzeczowe;
            • Ministerstwem Rolnictwa od którego otrzymaliśmy wspaniałe materiały edukacyjne oraz nagrody rzeczowe;

Dnia 22 kwietnia 2022r.  na korytarzu II piętra Szkoły Podstawowej nr 225 miały miejsce następujące wydarzenia:

1. Wszystkie klasy 4 – 8 wzięły udział w Szkolnym Konkursie na plakat „Dzień Ziemi 2022 – Zainwestuj w planetę”;
            2. Uczniowie klas 4a, 4d, 5c, 7b, 7d, 7e przygotowali stoliki edukacyjne.

• Ulotka – Jak dbać o Ziemię?
            • Ulotka – Dlaczego powstają Parki Narodowe?
            • Gra planszowa – EKO zabawa
            • Ulotki edukacyjne na temat obchodów Dnia Ziemi

Klasa 4d

• Makieta z zaśmieconą rzeką
            • Makieta z wyspą śmieci
            • Prezentacja o ekologii
            • Quiz o ekologii z nagrodami
            • Makieta obrotowa o segregacji śmieci
            • Plakat ‘Czysta i brudna Ziemia’ z napisem EKO PLANETA
            • Gra edukacyjna online  – Ograniczaj korzystanie z mediów społecznościowych - one emitują CO2

Klasa 5c

• Ulotka autorska ‘Segreguj śmieci’
            • Prezentacja dla uczniów ‘Jak prawidłowo składać zużyte kartoniki?’

• Poster  „Odnawialne źródła energii”
            • Prezentacja „Nasza Planeta”

Klasa 7d
            • Galaretki w kolorach Ziemi
            • Ulotki edukacyjne – Jak dbać o zasoby naszej Planety?
            • Ulotki edukacyjne na temat obchodów Dnia Ziemi
            • Maskotki – zwierzęta i rośliny żyjące na naszej Planecie

Klasa 7e

• Makieta „Plastikowe drzewo przyszłości”
            • Makieta „Planety Ziemia ze zwierzętami”
            • Makieta „Plastikowy człowiek”
            • Ulotki edukacyjne „Jak zainwestować w Planetę?”
            • Prezentacja w języku angielskim!

1. Na piątej i szóstej lekcji uczniowie klas 0 – 8 mogli korzystać z zasobów, które zostały przygotowane przez prezenterów klas wystawiających stoliki edukacyjne.
            2. Goście zdobywali wiedzę i umiejętności poprzez zabawę, udział w praktycznych działaniach oraz słuchanie prezentacji zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim (klasa 7e).
            3. Obchody Dnia Ziemi 2022 w naszej szkole przyniosły uczestnikom dużo radości i dobrej, edukacyjnej zabawy.
            4. Jesteśmy przekonani, że działania wszystkich zaangażowanych uczestników obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole przyczyniły się do poszerzenia wiedzy, umiejętności oraz wzrostu świadomości jak niezbędne jest podejmowanie wszelkich działań w trosce o Planetę Ziemię.

Dziękujemy z całego serca wszystkim uczniom, wychowawcom oraz rodzicom za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Członkowie SU klas 4 – 8 SP nr 225 w Warszawie wraz z opiekunami

• Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej szkole

• Synergia
      • bip