• MegaMisja- edukacja cyfrowa

• MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, realizowany w ramach zajęć  na świetlicy szkolnej. Adresujemy go do z dzieci w wieku 6-10 lat. Naszym celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji  uczniów. Zależy nam, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "CZYTAM Z KLASĄ- LEKTURKI SPOD CHMURKI"

• „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” to nazwa kolejnej innowacji, która od września tego roku jest realizowana w naszej szkole. Ten międzynarodowy projekt edukacyjny ma na celu wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów klas I- III. Udział w tym przedsięwzięciu jest wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów. Co więcej ta edycja projektu jest o tyle wyjątkowa, iż ściśle powiązana z ekologią. Innowacyjna formuła edycji II projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Poprzez czytanie lektur, uczniowie zostaną wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.

• Projekt edukacyjny "W ŚWIECIE BAJEK"

• Wielu z nas wychowywało się na ponadczasowych historiach i bajkach, które na zawsze zapadły nam w pamięć. Nie tylko ze względu na formę, ale i przekaz, kształtujący często światopogląd nowego pokolenia. Celem projektu jest przekazanie dzieciom pozytywnych wartości w formie innej niż przez współczesne zdobycze technologii. Zamierzamy dotrzeć do najmłodszych poprzez lekcje "W Świecie Bajek", aby pobudzić wyobraźnię, zaszczepić dobre nawyki w zachowaniu, ale również nauczyć w jaki sposób wyrażać emocje; jak je rozpoznawać u siebie i u innych ludzi.

• Program CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA

• W styczniu klasy pierwsze uczęszczające na świetlicę przystąpiły do programu edukacyjnego „Czyściochowa Akademia” organizowanego przez drogerię Rossmann.

„Czyściochowa Akademia” to świat pełen eksperymentów i doświadczeń, dzięki którym uczniowie przyswoją najważniejsze zasady higieniczne. Porusza tematykę w sześciu obszarach: higieny jamy, ustnej i nosa, czystości dłoni i zasad korzystania z toalety, mycia ciała i włosów oraz pielęgnacji skóry. Celem programu jest kształtowanie oraz usystematyzowanie prawidłowych nawyków higienicznych wśród dzieci.

• Międzynarodowy projekt edukacyjny KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE

• Głównym założeniem projektu jest wspieranie harmonijnego rozwoju uczniów poprzez twórcze działania plastyczne. Uczestnictwo w projekcie umożliwia uczniom poznawanie różnorodnych technik plastycznych. Dzięki zajęciom rozwijana jest kreatywność i wyzwalana naturalna, radosna, niczym nieskrępowana dziecięca twórczość. Praca z różnego rodzaju materiałami wpływa między innymi na rozwój integracji sensorycznej i motoryki małej. Ponad to uczniowie kształtują postawy proekologiczne. W jaki sposób? Do prac wykorzystywane są, np. folie bąbelkowe z zużytych opakowań, gazety, ścinki kolorowych papierów, czy , zużyte papiery pakowe i prezentowe.

Brzmi ciekawie, prawda? W poniższej galerii można zobaczyć proces tworzenia niezwykłych prac, natomiast kto ma ochotę zobaczyć efekt końcowy niech nas odszuka na stronie Fb ­. Kreatywne Prace Plastyczne.

• „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

• „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” to program skierowany do uczniów klas „0” oraz I-III szkół podstawowych. Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Rzecznika Praw Dziecka.