MegaMisja- edukacja cyfrowa
MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, realizowany w ramach zajęć na świetlicy szkolnej. Adresujemy go do z dzieci w wieku 6-10 lat. Naszym celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Zależy nam, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "CZYTAM Z KLASĄ- LEKTURKI SPOD CHMURKI"
„Czytam z klasą lekturki spod chmurki” to nazwa kolejnej innowacji, która od września tego roku jest realizowana w naszej szkole. Ten międzynarodowy projekt edukacyjny ma na celu wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów klas I- III. Udział w tym przedsięwzięciu jest wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów. Co więcej ta edycja projektu jest o tyle wyjątkowa, iż ściśle powiązana z ekologią. Innowacyjna formuła edycji II projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Poprzez czytanie lektur, uczniowie zostaną wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.
Projekt edukacyjny "W ŚWIECIE BAJEK"
Wielu z nas wychowywało się na ponadczasowych historiach i bajkach, które na zawsze zapadły nam w pamięć. Nie tylko ze względu na formę, ale i przekaz, kształtujący często światopogląd nowego pokolenia. Celem projektu jest przekazanie dzieciom pozytywnych wartości w formie innej niż przez współczesne zdobycze technologii. Zamierzamy dotrzeć do najmłodszych poprzez lekcje "W Świecie Bajek", aby pobudzić wyobraźnię, zaszczepić dobre nawyki w zachowaniu, ale również nauczyć w jaki sposób wyrażać emocje; jak je rozpoznawać u siebie i u innych ludzi.
Program CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA
W styczniu klasy pierwsze uczęszczające na świetlicę przystąpiły do programu edukacyjnego „Czyściochowa Akademia” organizowanego przez drogerię Rossmann.
„Czyściochowa Akademia” to świat pełen eksperymentów i doświadczeń, dzięki którym uczniowie przyswoją najważniejsze zasady higieniczne. Porusza tematykę w sześciu obszarach: higieny jamy, ustnej i nosa, czystości dłoni i zasad korzystania z toalety, mycia ciała i włosów oraz pielęgnacji skóry. Celem programu jest kształtowanie oraz usystematyzowanie prawidłowych nawyków higienicznych wśród dzieci.
Międzynarodowy projekt edukacyjny KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE
Głównym założeniem projektu jest wspieranie harmonijnego rozwoju uczniów poprzez twórcze działania plastyczne. Uczestnictwo w projekcie umożliwia uczniom poznawanie różnorodnych technik plastycznych. Dzięki zajęciom rozwijana jest kreatywność i wyzwalana naturalna, radosna, niczym nieskrępowana dziecięca twórczość. Praca z różnego rodzaju materiałami wpływa między innymi na rozwój integracji sensorycznej i motoryki małej. Ponad to uczniowie kształtują postawy proekologiczne. W jaki sposób? Do prac wykorzystywane są, np. folie bąbelkowe z zużytych opakowań, gazety, ścinki kolorowych papierów, czy , zużyte papiery pakowe i prezentowe.
Brzmi ciekawie, prawda? W poniższej galerii można zobaczyć proces tworzenia niezwykłych prac, natomiast kto ma ochotę zobaczyć efekt końcowy niech nas odszuka na stronie Fb . Kreatywne Prace Plastyczne.
„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”
„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” to program skierowany do uczniów klas „0” oraz I-III szkół podstawowych. Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Rzecznika Praw Dziecka.