• ”Żonkile 2020”

• Nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną ”Żonkile 2020", organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Projekt upamiętniił 77. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Celem akcji było zachowanie pamięci, szacunku wszystkich bohaterów walki zbrojnej w okupowanej Warszawie.

Na znak solidarności i pamięci o powstaniu uczniowie klas: 4a, 4b, 5a, 5b, 5c, 5d, 6a, 6b, 6c, 8a,  8b wykonali papierowe żonkile. Kwiaty te wklejali do zeszytów, a w zaciszu swoich pokoi robili piękne zdjęcia.

Dlaczego symbolem akcji stały się żonkile?

Wszystko zaczęło się od Marka Edelmana bohatera i ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB). Co roku, 19 kwietnia w rocznicę powstania w getcie, składał bukiet żonkili pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie.

Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i uczynili ten dzień pełnym radości i pamięci. Pamiętajmy o akcji Żonkil w przyszłym roku szkolnym.

• Majsterkowanie w Castoramie

• Dnia 5 lutego 2020 r. uczniowie klasy IID uczestniczyli w  bezpłatnych warsztatach  „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę. Wystarczyły ręce gotowe do pracy,  gwoździe i młotek. Największą atrakcją  spotkania było samodzielne montowanie skrzynek z drewnianych elementów. Głównym celem warsztatów było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzania wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych. Z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy  uczniowie żwawo przystąpili do malowania skrzynek na narzędzia. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i ozdobili według własnego pomysłu. Drewniane pudełka  zaczęły pokrywać kolorowe niepowtarzalne wzory. W trakcie zajęć uczniowie planowali jakie przeznaczenie będą miały ich własnoręczne dzieła.  Wzbogaceni o nowe doświadczenia oraz oryginalne skrzynki uczniowie w radosnym nastroju wrócili do szkoły. Za wykonane zadania wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

• Spotkanie z dietetykiem

• Dnia 06.02.2020r. w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie dla klas siódmych i ósmych z dietetykiem panią Justyną Wielgosz.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym.

Formą zajęć był  interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną i dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Omówione zostały główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie. Ten pierwszy posiłek dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz odpowiednich składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.  Uczniowie uzyskali informacje jakich produktów unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem oraz w jaki sposób zamieniać „złe" produkty na lepsze, małokaloryczne i zdrowe zamienniki. Uczniowie dowiedzieli się również, jak układać pełnowartościowy jadłospis, jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu i chętnie wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania.

• Konkurs „Gazetka klasowa”

• Przedstawiamy dokumentacje zdjęciową Gazetki ogłoszonej z okazji  „Dnia Babci i Dziadka” .

Konkurs Gazetka klasowa dla klas 4 – 8 trwa cyklicznie od wielu lat w naszej szkole.

Uczniowie poszczególnych klas przygotowując gazetkę dekorują jednocześnie swoją salę lekcyjną, dbając o estetykę. Realizacja różnych treści tematycznych w tym konkursie rozszerza wiedzę uczniów, rozwija zainteresowania oraz integruje społeczność klasową.

• WALENTYNKI 2020

• Dnia 07 lutego 2020r. Samorząd Uczniowski klas 4 – 8 zorganizował  obchody WALENTYNEK.

Impreza odbywała się na korytarzu II piętra.

Uczniowie brali udział w następujących aktywnościach w trakcie trwania imprezy szkolnej:

I Poczta Walentynkowa

Każdy uczeń mógł wysłać 'walentynkę' do wybranej osoby poprzez wrzucanie listów do skrzynki walentynkowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na bieżąco  dostarczali pocztę.

II Dekoracja korytarza

Uczniowie wszystkich klas starszych przygotowali po  20 serc papierowych formatu A4 lub A5 do dekoracji korytarza. Zostały zawieszone na gazetkach ściennych i pięknie dekorowały korytarz szkolny.

III   Dekoracja drzwi sali lekcyjnych

Uczniowie klas mieli możliwość udekorowania drzwi swoich sali lekcyjnych. Zawiesili na nich kolorowe serca oraz kartki z życzeniami w języku angielskim. Korytarz II piętra wyglądał przepięknie.

• AUKCJA "Bombek świątecznych"

• Dnia 17 stycznia 2020r. odbyła  się aukcja bombek wykonanych przez dyrekcję i nauczycieli.

Celem akcji było pozyskanie funduszy dla uczniów w SP 225.

To jedyna taka akcja, w której zbieramy pieniądze dla uczniów z naszej szkoły!

Bombki wystawione były w gablotach na korytarzu II piętra.

Aukcję poprowadzili uczniowie klasy 8b, w tym przedstawiciele Zarządu Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 8. Minimalna kwota za bombkę wynosiła 25 złotych.

W licytacji brali udział rodzice, trójki klasowe rodziców, pojedynczy uczniowie oraz całe klasy.

Licytowały klasy 2b, 5d, 6d, 7a, 7c, 8b, rodzice klasy 2d, indywidualnie uczniowie klas: 2d, 5c, 5d, 6d, 7b, 7c.

W wyniku licytacji pozyskaliśmy kwotę w wysokości 1040,00 złotych.

Pieniądze zostały przekazane do sekretariatu szkoły do dyspozycji pedagogów, w celu wskazania którym uczniom potrzebne jest wsparcie finansowe.

Składam wszystkim darczyńcom oraz wykonawcom bombek najserdeczniejsze podziękowania.

Swoją postawą udowodniliście, ze dobro jest w sercu człowieka i warto pomagać.