• Europejski Dzień Języków

          • W piątek 25 września w naszej szkole miało miejsce wydarzenie związane z Europejskim Dniem Języków obchodzonym corocznie 26 września w Europie. Celem tego dnia jest podkreślenie znaczenia uczenia się i nauczania języków, promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy, propagowanie uczenia się języków przez całe życie - zarówno w szkole, jak i poza nią - w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej czy też zwiększenia mobilności.

            Poszczególne klasy – gospodarze sal lekcyjnych na pierwszym i drugim piętrze - udekorowały drzwi swoich sal pracami nawiązującymi do Europejskiego Dnia Języków. Były to pięknie wykonane hasła, rysunki, grafiki – wszystko w folii, laminowane lub w koszulkach, aby zachować zgodność z wymogami reżimu sanitarnego w okresie pandemii. Na korytarzu drugiego piętra klasy wystawiły swoje stoiska, czyli ławki z wyłożonymi na nich przeróżnymi pracami, rysunkami, quizami na papierze, wydrukowanymi kodami QR, które po zeskanowaniu przenosiły uczniów do quizów na Quizziz, Kahoocie, czy wordwall. Dzieci i młodzież z klas 7 i 8 włożyły mnóstwo starań, aby ich prace były atrakcyjne, estetyczne i pomysłowe. Dzięki quizom uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o językach europejskich i ogólnie o Europie. Uczniowie z klasy 7a dwujęzycznej z Panią Katarzyną Piwowarską wchodzili na chwilę na lekcje innych klas i mówili im zwroty albo słowa w kilku językach europejskich (których się wcześniej nauczyli), a klasy miały zgadnąć, co to jest za słowo lub zwrot. Bardzo to ich zaciekawiało, słuchali z zainteresowaniem i zwykle zgadywali - „Która jest godzina?”, „Jak się masz?”, „dzień dobry”. Aby zapewnić zgodność z wymogami reżimu sanitarnego, Pani Katarzyna Piwowarska prosiła po kilku uczniów z danej klasy – w maseczkach, aby zrobili quizy wystawione na stoiskach. W ten sposób nie było tłumnie zgromadzonych uczniów przy stoiskach. Apelu nie mogło być - z przyczyn oczywistych.

            Tematyka tejże imprezy szkolnej miała na celu poszerzenie świadomości kulturowej i językowej.

            Pomysłodawczyniami wydarzenia i mobilizatorkami naszych wspaniałych uczniów były Pani Katarzyna Piwowarska, anglistka, oraz Pani Anna Dziedziejko, niedościgniona plastyczka naszej szkoły.

             

          • Wielka Zbiórka Książek

          • Szkoła Podstawowa nr 225 w Warszawie przystąpiła do  Wielkiej Zbiórki Książek. To coroczna kampania społeczna prowadzona w całej Polsce. W naszej szkole powstaje zamknięty  punkt zbiórki, do którego  każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki.  Zebrane egzemplarze podczas Wielkiej Zbiórki trafią do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.

            W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in.  Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Artur Barciś.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 225 w Warszawie
        • tel. 22 836 - 14 - 74 Numery wewnętrzne: 11 - sekretariat 13 - pielęgniarka 15 - świetlica 17 - fax 19 - kierownik gospodarczy 20 - biblioteka 21 - pokój nauczycielski 22 - pedagog / psycholog / nauczyciel wspierający 23 - pedagog / psycholog / nauczyciel wspierający 26 - intendent
        • ul.J.Brożka 15 01-451 Warszawa www.sp225.edupage.org Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych