• Festiwal Kolęd i Pastorałek

• 21 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbyło się  niezwykłe wydarzenie artystyczne. W szkolnej auli miał miejsce Festiwal Kolęd  i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”, który w ciepły i piękny sposób wydłużył wszystkim – wykonawcom i słuchaczom czas świąt. Uczniowie w niezwykłej,  zimowej i świątecznej scenerii zaprezentowali swoje zdolności wokalne. Samodzielnie akompaniowali na gitarze do wykonywanych znanych kolęd i utworów o tematyce świątecznej. Mogliśmy zobaczyć występy solowe i zespołowe. Podziwialiśmy pomysłowe kostium i rekwizyty. Festiwal został zorganizowan dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przede wszystkim po to, by kultywować piękny zwyczaj śpiewania kolęd, a poprzez to   przypominać, że:„ Boże Narodzenie to święty czas, to  radosny czas”. Młodzi artyści wykazali się profesjonalizmem, co potwierdzały uśmiechy goszczące na twarzach wykonawców i publiczności. Pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska podziękowała artystom, wręczając każdemu słodką niespodziankę. Dumę i satysfakcję mogą odczuwać wszyscy: wykonawcy, ponieważ zebrali gromkie brawa, rodzice, gdyż to ich dzieci tak pięknie się zaprezentowały i nauczyciele – to oni młodych muzyków przygotowali.

Występy uczniów:

• Pasowanie na Świetlika

• 12 stycznia, mimo wielu przeciwności, odbyło się „Pasowanie na Świetlika”  uczniów klas pierwszych. Świetlik to członek świetlicowej gromady.

Uroczystość prowadził uczeń klasy 3a: Mateusz Dybowski.

Na początek uczniowie klasy 2a: Łucja Ajdakowska i Kajetan Walicki przywitali „Wierszem na powitanie” wszystkich gości zgromadzonych na uroczystości oraz klasy pierwsze. Natomiast uczniowie klas pierwszych przywitali przybyłych gości piosenką -„ Witamy”.
                       Pierwszaki zaprezentowały wiersz o szkolnej świetlicy oraz o zasadach przechodzenia na drugą stronę jezdni. Śpiewały „Piosenkę o zasadach na jezdni”, „Piosenkę bardzo kulturalną” oraz „Piosenkę mądrych dzieci”.

Następnie przystąpiły do bardzo ważnego testu gotowości świetlicowej,  w którym sprawdzona została ich wiedza i umiejętności. Pierwszaki dzielnie zmierzyły się z 7 próbami. Próbą wiedzy (odgadywanie zagadek), sprawności (nagły atak zimy- wyścigi w ubieraniu szalika, czapki, rękawiczek oraz zatemperowanie kredek), próbą smaku (rozpoznawanie owoców z zawiązanymi oczami), próbą dotyku (rozpoznawanie przedmiotów z zawiązanymi oczami),  próbą wygimnastykowania języka (powtarzanie trudnych wyrazów), próba śmiechu (zjedzenie plasterka cytryny z uśmiechem na twarzy) oraz próbą znajomości regulaminu świetlicy. Wszystkie dzieci doskonale przeszły ten test.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska przystąpiła do pasowania uczniów, aby mogli dołączyć do grona świetlików. Uczniowie złożyli przyrzeczenie,  w którym deklarowali właściwe zachowanie i odpowiednią kulturę. Na pamiątkę pasowania świetliki otrzymały medale, które wręczała im Pani Kierownik Świetlicy Greta Piekut. Dzieci otrzymały również coś słodkiego – lizaki.

Po pasowaniu uczniowie klasy 2a: Łucja Ajdakowska i Kajetan Walicki w imieniu dzieci świetlicowej gromady Szkoły Podstawowej nr 225, przyjęli pierwszaków do swojego grona i pasowali ich na świetlicowego kolegę i koleżankę oraz pożegnali wierszem wszystkich obecnych na uroczystości.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska. Podziękowała uczniom klas pierwszych pięknego występu, a wychowawczyniom Pani Elżbiecie Ścisło i Pani Joannie Braun – Pacek za przygotowanie uroczystości.