• Walentynki 2022

• Walentynki 2022 w Szkole Podstawowej nr 225

Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie liścików walentynkowych.
            Z okazji dnia zakochanych Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował pocztę walentynkową. Została przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka, gotowe karteczki walentynkowe oraz propozycje treści listów na plakacie. To wszystko czekało na pięknie udekorowanym korytarzu drugiego piętra. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę.
            We wtorek korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły: Gloria Musiał oraz Amelia Szychowska.
            Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Samorząd Uczniowski klas 4 - 8 przeprowadził również konkurs na NAJBARDZIEJ WALENTYNKOWĄ KLASĘ. Uczniowie przygotowali walentynkowe stroje, rekwizyty, makijaże. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

że chcą kochać i kochają!

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

• Grono czytelników naszej szkolnej biblioteki powiększyło się. Do grupy miłośników książek dołączyli uczniowie klas pierwszych. Podczas uroczystego ślubowania zostali pasowani na czytelników. Wydarzenie miało miejsce 23 lutego 2022 r. Część artystyczną dla młodszych kolegów przygotowali uczniowie z oddziałów 4c i 7b pod kierunkiem nauczycieli. Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą dotyczącą specyfiki biblioteki oraz znajomością baśni. Rozwiązali quizy i zagadki przygotowane specjalnie dla nich z tej okazji. Ogromną radość sprawiła najmłodszym czytelnikom słodka niespodzianka, którą częstowały: Czerwony Kapturek  i Małgosia. Dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy.

Mamy nadzieję, że zbiory biblioteczne będą dla pierwszoklasistów źródłem nie tylko wiedzy, ale także furtką do zaczarowanego świata radości, a książki pozostaną ich najlepszymi przyjaciółmi na zawsze.

• "Zimo, zimo baw się z nami"

• Tuż przed feriami zimowymi został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów klas trzecich pt. "Zimo, Zimo baw się z nami". Dzieci stęsknione za śniegiem chętnie przystąpiły do wykonania swoich rysunków.  Komisja konkursowa przyznała wiele nagród i wyróżnień.  Prace dzieci na czas zimowy zdobią szkolny korytarz. Gratulujemy talentów i zapraszamy do kolejnych konkursów.