• e-galeria - MIŚ

• Dnia 30 listopada 2021 roku naszą szkołę odwiedziły misie. Przybyły, aby wspólnie z dziećmi świętować Międzynarodowy Dzień Misia. Zachwyciły się przepięknym występem, który z tej okazji przygotowali uczniowie z klasy 4 d, pod kierunkiem wychowawcy. Misie podziwiały też oryginalne dzieła plastyczne wykonane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i drugich w ramach konkursu plastycznego Mój Przyjaciel Miś. Były to portrety znanych i nieznanych misiów – ulubieńców najmłodszych.

Zapraszamy do e-galerii, aby podziwiać prace plastyczne najmłodszych uczniów naszej szkoły i poczuć atmosferę radości, która towarzyszyła opisanym wydarzeniom oraz zatęsknić za pluszowym przyjacielem z dzieciństwa.

• „Najbliższe otoczenie Szkoły Podstawowej im. Józefa Gardeckiego”

• Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego

„Najbliższe otoczenie Szkoły Podstawowej im. Józefa Gardeckiego”

Ilustracja pałacu – letniej rezydencji Ulrichów.

Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczny

„Najbliższe otoczenie Szkoły Podstawowej nr 225  im. Józefa Gardeckiego”

- Ilustracja pałacu – letniej rezydencji Ulrichów, został rozstrzygnięty.

Celem konkursu było:

• Rozwijanie i poszerzenie wiedzy oraz zainteresowań przeszłością.
            • Zwrócenie uwagi na rolę i wkład regionu w historię Małej Ojczyzny.
            • Kształtowanie dumy z osiągnięć historycznych najbliższego regionu.

Konkurs adresowany był dla uczniów klas 4-8 naszej szkoły. Uczniowie wykonywali dowolną techniką   plakat ukazujący pałac – letnią rezydencję rodziny Ulrichów.

Na konkurs napłynęły ciekawe, pomysłowe i twórcze prace.

Komisja konkursowa  nagrodziła następujące prace:

Dyplom wyróżnienia otrzymują:

1. Zuzanna Łazarecka-Katribouzas – uczennica klasy 7 b

2. Jagoda Pióro – uczennica klasy 7 b

3. Lena Głuszczyk –uczennica klasy 5 a

4. Sara Węgierek – uczennica klasy 5 b

Dyplom za udział w konkursie otrzymują:

1. Łukasz Ładyko – uczeń klasy 5 c

2. Zofia Czerwińska  – uczennica klasy 7 b

3. Maria Czesławska – uczennica klasy 7 b

4. Agata Kozłowska – uczennica klasy 5 b

5. Zofia Pieńkosz – uczennica klasy 5 b

6. Dawid Brzozowski-Balas –uczeń klasy 5 c

7. Aleksandra Kołecka – uczennica klasy 7 b

8. Maria Wydmańska –  uczennica klasy 8 d

9. Maja Przybysz ­– uczennica klasy 5 b

10. Alicja Broszkowska – uczennica klasy 7 b

Zwycięskie prace plastyczne reprezentują naszą szkołę w projekcie przyrodniczo-historycznym.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy oraz upominki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom nagród oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

• e-galeria - PORTRET

• Zapraszamy do podziwiania prac wykonanych przez uczniów z klas trzecich, czwartych i piątych w ramach szkolnego konkursu plastycznego Mój ulubiony bohater literacki - PORTRET.

• "Szkoła do hymnu" - 2021

•

W tym roku szkolnym po raz drugi przyłączyliśmy się do akcji „ Szkoła do hymnu”. Inicjatorem akcji trwającej  od 2018 r. jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem  edycji  jest uczczenie bohaterskiej walki narodu polskiego o wolność i niepodległość naszego kraju.

W ramach tej akcji  przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 11:11  uczniowie naszej szkoły wspólnie odśpiewali hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Z uwagi na stan epidemii uczniowie wykonywali hymn na korytarzach naszej szkoły i w swoich salach lekcyjnych.

W ten sposób cała społeczność szkolna włączyła się do wspólnego świętowania ważnej dla każdego Polaka Narodowego Święta Niepodległości.

• X MEMORIAŁ o. JÓZEFA JOŃCA

• 21 października na boiskach w Centrum Futbolu „Warszawianka” przy ulicy Merliniego w Warszawie odbył się Turniej Piłki Nożnej – X MEMORIAŁ o. JÓZEFA JOŃCA SP. W Turnieju uczestniczyło 15 warszawskich drużyn szkolnych. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych:

chłopcy – szkoła podstawowa kl. IV-V

chłopcy – szkoła podstawowa kl. VI-VIII.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Radosława Rudnickiego i pani Magdaleny Szymańskiej zdobyli dwa medale:

I miejsce i złoto w kategorii kl. IV-V

III miejsce i brąz w kategorii kl.VI-VIII

Oprócz sukcesów naszych drużyn przyznano nagrody indywidualne:

Najlepszy Bramkarz Turnieju- Mateusz Załęski kl. 5A

Najlepszy Strzelec Turnieju- Oliwier Altewęgier kl. 5A

Podczas rozgrywek prowadzony był quiz sportowy, w którym ponownie najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa nr 225.

Życzymy dalszych sukcesów

• PAMIĘTAMY...

• Wizyta uczniów naszej szkoły na cmentarzu.

W piękne i słoneczne, środowe przedpołudnie, dnia 27 października b.r., uczniowie klasy VII d pod opieką p. Wioletty Urbańskiej i Anety Godun  udali się  na Cmentarz Powązkowski.

Celem wizyty było uporządkowanie mogiły Pana Józefa Gardeckiego . Uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć  Patrona Szkoły . Spotkanie na cmentarzu było dla uczniów ważną nauką obywatelskich postaw wobec miejsc i osób związanych  z  naszym krajem.