• "Cała Polska Czyta Dzieciom"

          • Po raz kolejny 20 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w akcji Cała Polska czyta dzieciom z cyklu „Jestem bohaterem  z książki…”. Tym razem lektorzy wcielili się w postacie z baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia”.  Spotkanie z książką sprawiło dzieciom wiele radości. Uczniowie z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały czytanego utworu. Z niecierpliwością czekają na kolejne wizyty.

            „Jeśli chcemy żyć w kraju mądrych, uczciwych i kulturalnych ludzi, zadbajmy o to, by codzienne, głośne czytanie stało się priorytetem w domu i szkole naszego dziecka”- więc wspólnie działajmy dalej”.

          • "Wiosna radosna"

          • 14 maja 2021 roku odbył się koncert piosenki wiosennej „Wiosna radosna”. Impreza była podsumowaniem konkursu literacko – muzycznego. Dzieci do znanych melodii same napisały teksty  utworów, które zaśpiewały podczas uroczystości w niezwykłej,  kolorowej, wiosennej scenerii. Młodzi artyści swoim  śpiewem witali budzącą się do życia przyrodę: pszczoły, biedronki, motyle oraz powracające do gniazd ptaki. Koncert odbył się on-line, razem z uczniami edukacji wczesnoszkolnej wysłuchały go Pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska, Pani Wicedyrektor Iwona Wrona i Pani Kierownik Świetlicy Greta Piekut. Dzieci wykazały się prawdziwym profesjonalizmem, co potwierdzały uśmiechy na twarzach wykonawców i publiczności. Podczas imprezy nie brakowało dobrej zabawy. Dumę i satysfakcję mogą odczuwać: wykonawcy, bo zebrali wspaniałe brawa i nauczyciele, bo to oni młodych muzyków przygotowali.

          • "Cała Polska Czyta Dzieciom"

          • 13 maja 2021 roku, odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” z cyklu  „Jestem bohaterem…”. Uczennice z klasy 3d wraz z wychowawcą czytali młodym słuchaczom  poezję Polską. Aktorzy zaprezentowali się dzieciom  z oddziałów przedszkolnych w barwach narodowych. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

          • "Ptaki cudaki"

          • Uczniowie klasy 3d 12 maja 2021 roku, uczestniczyli  w warsztatach plastycznych podsumowujących omówienie lektury autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt.  „Afryka Kazika”. Podczas zajęć  wykonali z materiałów recyklingowych egzotyczne ptaki. Zajęcia sprawiły wszystkim dużo radości.

          • „Cała Polska czyta dzieciom”

          • 6 maja 2021 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” z cyklu „Jestem bohaterem książki…”.  Uczniowie klasy 3d  razem z wychowawczynią wcieli się w postacie z bajki „Mały Czerwony Kapturek” i z podziałem na role przeczytali w oddziałach przedszkolnych utwór. Czytający zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przedszkolaki były tak zachwycone  i zadowolone, że pytały o następne spotkania. Uwieńczeniem tego wydarzenia było narysowanie portretu głównej bohaterki baśni.  Akcja będzie kontynuowana.

          • e-galeria - MASZKARONY

          • Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów z oddziałów szóstych i siódmych.

            Ci pierwsi wykonali rzeźby lub płaskorzeźby naśladujące detale architektoniczne, które były popularne i modne w okresie renesansu i baroku – maszkarony. Przyjmowały one  formę zniekształconych twarzy ludzkich lub twarzy fantastycznych stworów. Umieszczano je nad bramami, na drzwiach, fontannach, zwieńczeniach dachów; pojawiały się jako głowice kolumn,  w załamaniach ścian, często „wyglądały” z architektonicznych zakamarków. Pełniły ważną funkcję wsporników – elementów podtrzymujących wystające z lica ściany balkony, daszki, itp. Czy zdobiły? Z całą pewnością przyciągały uwagę. Uczniowie wykorzystali do pracy różne masy plastyczne, np.: plastelinę, glinę, modelinę, ciasto solne.

            Siódmoklasiści po zapoznaniu się z twórczością Jacksona Pollocka - twórcy malarstwa gestu - zainspirowani jego obrazami oraz stosowaną przez artystę metodą drippingu polegającą na wylewaniu, chlapaniu, rozrzucaniu i rozpryskiwaniu farby, zilustrowali temat „Cztery żywioły”.

             

            e-galeria - CZTERY ŻYWIOŁY - metodą drippingu

             

          • LINORYT - technika graficzna

          •        W sobotę, 8 maja, chętni uczniowie z klasy 6b wzięli udział w warsztatach plastycznych. Zapoznali się z techniką graficzną – linorytem. Pod kierunkiem absolwentki naszej szkoły, obecnie studentki drugiego roku scenografii na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, przygotowali szkice, matryce i wykonali liczne odbitki graficzne swoich pomysłów. Na warsztatach była także obecna pani praktykantka – studentka Akademii Pedagogiki Specjalnej. Warsztaty były więc okazją  nie tylko do działań artystycznych, ale także dawały możliwość rozmowy dotyczącej ścieżki edukacyjnej, życiowych wyborów, przyszłych studiów oraz zawodu.

                       Uczestnicy najbardziej cieszyli się z możliwości spotkania ze sobą po długim czasie kontaktu zdalnego.

          • Godzina dla Ziemi WWF

          • 27 marca 2021 roku o godzinie 20:30 zgasiliśmy symbolicznie  światło na 60 minut. Akcję GODZINA DLA ZIEMI WWF propagujemy w naszej szkole od dawna. Podczas 60 lat swojego istnienia WWF zainicjował, przeprowadził lub pomógł w realizacji kilkunastu tysięcy przedsięwzięć na rzecz ochrony przyrody na całym świecie, przyczyniając się m.in. do powstania ponad 270 Parków Narodowych.

            W roku 2021 - GODZINA DLA ZIEMI dedykowana jest naszemu ukochanemu Morzu Bałtyckiemu.

            Zgodnie z cytatem: "Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań "Sir Petera Scotta podjęliśmy działania edukacyjne w celu uwrażliwiania na potrzebę ochrony naszego środowiska przyrodniczego.

             

            W ramach Ogólnopolskiej akcji GODZINA DLA ZIEMI uczniowie klas 4 - 8 uczestniczyli w Szkolnym  Konkursie Plastycznym  OCALmy BAŁTYK, NIM ZATĘSKNImy!

            Wyniku konkursu ogłosiliśmy w Ogłoszeniach na LIBRUSIE.

             

            Ponadto uczniowie dołączyli do akcji publikując swoje zdjęcia z pobytu nad Bałtykiem #godzinadlabałtyku

             

            Dziękujemy wszystkim uczniom aktywnie uczestniczącym w tym ważnym wydarzeniu przyrodniczym!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 225 w Warszawie
        • tel. 22 836 - 14 - 74 Numery wewnętrzne: 11 - sekretariat 13 - pielęgniarka 15 - świetlica 17 - fax 19 - kierownik gospodarczy 20 - biblioteka 21 - pokój nauczycielski 22 - pedagog / psycholog / nauczyciel wspierający 23 - pedagog / psycholog / nauczyciel wspierający 26 - intendent
        • ul.J.Brożka 15 01-451 Warszawa www.sp225.edupage.org Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych