• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

          • Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie  i wielkie oddanie na rzecz pracy z dziećmi. Właśnie z tej okazji 13 października 2021 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystych przedstawieniach przygotowanych przez uczniów klas IV-VIII.  Akademia przebiegała niby tradycyjnie, a jednak wyjątkowo. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy, każda klasa pod opieką wychowawcy przygotowała niespodziankę dla nauczycieli. Młodzi artyści piosenką, słowem lub tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli    i pracowników obsługi. Uczniowie docenili wysiłek nauczycieli i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, czujność i troskę. Uroczystość została uświetniona przemówieniem Pani Dyrektor, która podziękowała uczniom za cudowny, chwytający za serce program artystyczny, a nauczycielom i pracownikom szkoły za sumienną pracę. Pani Dyrektor życzyła satysfakcji z wykonywanego zawodu, entuzjazmu, radości oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, a szczególnie tak bardzo ważnego w obecnej sytuacji zdrowia! Pogratulowała też nagrodzonym w tym roku nauczycielom.

          • 60-LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 225

          • Obchody jubileuszu 60-lecia

            Szkoły Podstawowej nr 225 im Józefa Gardeckiego w Warszawie

            Rok 2021 jest szczególny dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego, gdyż mija właśnie 60 lat od momentu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli progi tej placówki. W murach czcigodnej, ale też pięknie odnowionej sześćdziesięciolatki, 15 października 2021 roku, wszystkich gości serdecznie przywitała Pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska. Swoją obecnością uświetnili uroczystość: Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska – zastępca burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Pani Mariola Zielińska – naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, dyrektorzy z sąsiadujących ze szkołą przedszkoli, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły.

            Jubileuszowa gala rozpoczęła się ślubowaniem pierwszoklasistów. Najmłodsi nie mogli doczekać się chwili stania się pełnoprawnymi uczniami. Przed częścią oficjalną dzieci z dwóch klas pierwszych zaprezentowały wspólnie piosenki i wiersz. Wykazały się odwagą, wiedzą i szkolną dojrzałością. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy z powagą ślubowali oddanie i miłość Ojczyźnie oraz poszanowanie - szkole i nauce.  Pani Dyrektor  bez wątpliwości zgodziła się przyjąć pierwszaków do szkolnej rodziny.

            Główną częścią uroczystości był koncert  pt. „W górze tyle gwiazd”,  w wykonaniu uczniów klasy VII B.  Młodzież szkolna przeniosła widownię w lata trzydzieste XX wieku, wcielając się w role znanych artystów z tamtych lat. Zaprezentowany koncert był hołdem złożony Patronowi szkoły - Panu Józefowi Gardeckiemu, który był gościem honorowym jubileuszu, a w jego rolę wcielił się uczeń klasy ósmej. Piosenki wykonane przez Hankę Ordonównę, Eugeniusza Bodo, Lodę Niemierzankę i innych artystów scen warszawskich ubiegłego wieku, zaangażowały publiczność do wspólnego śpiewania.  Prowadząca koncert, jak i wykonawcy, zaprezentowali się w strojach z tamtych lat.

            Finałem części artystycznej  był pokaz mody z ostatnich sześciu dekad przygotowany dla widowni przez nauczycieli. W modnym stroju, w rytm melodii i gromkich braw, prezentowali oni każde minione dziesięciolecie.

            Wszyscy uczestnicy gali obejrzeli też prezentację multimedialną. Zawierała ona stare zdjęcia z lat sześćdziesiątych ilustrujące budowę i pierwsze lata funkcjonowania placówki oraz zdjęcia współczesne. Dzięki niej uświadomiliśmy sobie, jak wiele zmieniło się w ciągu tych sześćdziesięciu lat, jak piękna i nowoczesna jest dzisiaj szkoła.

            Po części artystycznej głos zabrała Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska – zastępca burmistrza dzielnicy Wola m. st. Warszawy, przekazując wraz z prezentem od Zarządu Dzielnicy gratulacje i życzenia. Podziękowania za kierowanie placówką oraz gratulacje i życzenia dalszej udanej współpracy przekazał przewodniczący Rady Rodziców Pan Łukasz Wrodycki.

            Na koniec nie zabrakło też słodkiego akcentu, jubileuszowego tortu ufundowanego przez Radę Rodziców.

            Pani Dyrektor podziękowała gościom za przybycie i zaprosiła na poczęstunek. 

            Był to wyjątkowy dzień w życiu Szkoły Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego, który dostarczył wszystkim wielu wzruszeń.

             

             

          • Mistrzostwa Woli w indywidualnych biegach przełajowych

          • 4 października 2021 r. w Parku im. Szymańskiego odbyły się Mistrzostwa Woli w indywidualnych biegach przełajowych. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Radosława Rudnickiego i pani Magdaleny Szymańskiej zdobyli dwa medale:

            I miejsce i złoto w kategorii dziewcząt (2010) – Antonina Prószyńska z klasy 5b,

            III miejsce i brąz w kategorii chłopców (2007) – Franciszek Żerko z klasy 8a.

            Oprócz medalistów jeszcze czworo uczniów zakwalifikowało się do reprezentowania dzielnicy Wola w finałach LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych, które odbyły się 6 października na terenie AWF Warszawa:

            Lena Czernecka 8a

            Liliana Szpak 7e

            Andrzej Sarul 8a

            Mateusz Woźniak 7e

             

          • Żonkile upamiętniające warszawskie Getto

          • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej,  Marek Edelman,  do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta,      by oddać hołd poległym towarzyszom – składał tam wówczas bukiet żółtych kwiatów, który stal się symbolem zbiorowej pamięci.

            2 października 1940 roku utworzono getto w Warszawie i jednocześnie jest to rocznica śmierci Marka Edelmana.

            W dniu 1 października grupa wolontariuszy z naszej szkoły – uczniowie klasy 8d Helena Rutkowiak-Hjorth, Ola Wójcik, Kuba Teresiak, Marcel Walicki i Maciej Zawadzki – włączyła się w akcję sadzenia żonkili. Z otrzymanych od władz miasta st. Warszawy cebulek posadziliśmy dwie żonkilowe rabaty. Jedna znajduje się na terenie użyczonym przez Spółdzielnię Mieszkaniową Wola na ulicy Brożka 18, druga wzdłuż ogrodzenia szkoły            od strony boiska. Do pomocy w akcji sadzenia żonkili dołączyli uczniowie klas młodszych ze Szkoły Podstawowej nr 148 w Warszawie. Mamy nadzieję, że w kwietniu żonkile przypomną nam o tragicznych wydarzeniach  w Getcie i o wszystkich jego Ofiarach.

             

            Zdjęcia: Anna Tanajewska, Helena Rutkowiak-Hjorth

            Filmik: Helena Rutkowiak-Hjorth

             

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 225 w Warszawie
        • tel. 22 836 - 14 - 74 Numery wewnętrzne: 11 - sekretariat 13 - pielęgniarka 15 - świetlica 17 - fax 19 - kierownik gospodarczy 20 - biblioteka 21 - pokój nauczycielski 22 - pedagog / psycholog / nauczyciel wspierający 23 - pedagog / psycholog / nauczyciel wspierający 26 - intendent
        • ul.J.Brożka 15 01-451 Warszawa www.sp225.edupage.org Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych