• .

• Drodzy Pracownicy szkoły, Rodzice i Uczniowie!

Mijający, niełatwy dla wszystkich rok spędziliśmy razem wspierając się wzajemnie.

Teraz przyszedł czas na spokój i zasłużony odpoczynek.

W tym wyjątkowym czasie życzymy wszystkim Świąt prawdziwie świątecznych i ciepłych w sercu.

Żeby było zimowo na zewnątrz, a wszystkie troski zniknęły na dobre.

Niech ten świąteczny czas będzie okazją do spotkań w rodzinnym gronie, bez pośpiechu oraz stresu.

Aby Nowy Rok przyniósł pomyślność i sukcesy, a magiczna melodia kolęd spełniła wszystkie marzenia!

Samorząd uczniowski klas 4 - 8 SP nr 225 w Warszawie.

• Projekt Dzielnicowy ‘Wola – Ludzie – Historia – Przyroda’

• Szkolny Projekt przyrodniczo-historyczny realizowany w ramach

Projektu Dzielnicowego ‘Wola – Ludzie – Historia – Przyroda’

Kwiecień – listopad 2021r.

Tytuł Projektu

,,Historia i przyroda w najbliższej okolicy Szkoły Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego

w Dzielnicy Wola”

Realizatorzy Projektu:

Uczniowie klasy 5c

Uczniowie klasy 7d

Czas realizacja projektu:

kwiecień- listopad 2021 r.

Cel główny

Zapoznanie uczniów z bogatą tematyką przyrodniczą i historyczną Ogrodu Urlichów przy ulicy Górczewskiej 124  – budowanie więzi szkoły z najbliższym środowiskiem i jego historią.

W ramach projektu zrealizowano poniższe zadania:

• Gromadzenie materiałów o rodzinie Urlichów.
            • Lekcja online pt. " Zielona Historia Warszawy" w Muzeum Woli.
            • Spacer po Ogrodzie Ulricha przy ul. Górczewskiej 124.
            • Wizyta  w Muzeum Woli przy ul. Srebrnej - Historia Woli i  Gabinetu Wolskiego, Zielonej  Warszawy, zwiedzanie wystawy A, Scholtz, projektowanie ogrodu zielonego.
            • Wykonanie  makiety Ogrodu Ulrichów i letniej rezydencji.
            • Wykonanie Drzewa genealogicznego rodziny Ulrichów.
            • Przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat słynnych warszawskich Zakładów ogrodniczych “C. Ulrich” oraz historii dziejów rodziny Ulrichów począwszy od roku 1805.
            • Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu plastycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 225 „Ilustracja pałacu letniego Urlichów”.
            • CZYTANIE KSIĄŻKI „ Saga ulrichowsko - machlejdowska”.
            • Dokonanie spisu gatunków drzew w Parku Dendrologicznym przy Wola Park.
            • Zajęcia botaniczne w parku.
            • Zajęcia botaniczne w szkole.
            • Opracowanie scenariusza zajęć terenowych do wykorzystania dla wychowawców klas 1 – 4 oraz na zajęcia terenowe dla klas 5 w Parku Dendrologicznym przy Wola Park.
            • Opracowanie Zielnika drzew Parku Dendrologicznego mieszczącego się na ternie parku – tworzenie portfolio. Opracowanie wyników badań pomiarowych czystości powietrza z wykorzystaniem nowoczesnych metod badawczych na terenie Parku Ulricha.
            • Przedstawienie o drzewach.
            • Nagranie filmu o Parku
            • Wystawa w liści gatunków drzew występujących w Parku w sali przyrodniczej
            • Prezentacje multimedialne
            • HISTORIA
            • PRZYRODA
            • PODSUMOWANIE PROJEKTU
            • Nagranie przedstawienia o drzewach

W ramach Projektu podjęliśmy współpracę z:

• Domem Spotkań z Historią
            • Muzeum Woli
            • Archiwum
            • Biblioteką
            • Rodzicami

Koordynatorzy Projektu:

Historia – pani Wioleta Urbańska nauczyciel SP 225 w Warszawie

Przyroda – pani Małgorzata Kosterska nauczyciel SP 225 w Warszawie

• Życzenia z okazji Bożego Narodzenia

• Tradycyjnie, jak co roku, starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali pod kierunkiem nauczycieli kartki bożonarodzeniowe z życzeniami. Otrzymają je zaprzyjaźnieni z naszą szkołą seniorzy - mieszkańcy Domu Opieki Społecznej Budowlani oraz inne samotne i potrzebujące wsparcia osoby. Cieszymy się, że dzieci pamiętają o tych, którym wszyscy tyle zawdzięczamy. Bądźmy wrażliwi i dzielmy się dobrym słowem nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok.

• Konkurs wokalny "Piosenki z tamtych lat... lata 60"

• Z okazji 60 -cio lecia naszej szkoły odbył się konkurs wokalny "Piosenki z tamtych lat... lata 60" . Uczestnikami  wydarzenia byli uczniowie zapisani do świetlicy szkolnej klas I- III. Celem konkursu było odkrywanie i rozwijanie uzdolnień muzycznych. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani więc jurorzy mieli niezwykle trudne zadanie. Uczniowie zaprezentowali swoje wokalne talenty rywalizując w trzech kategoriach wiekowych, klasy I, II i III. Wystąpili soliści, duety i zespoły. Gratulujemy wszystkim laureatom! Zapraszamy na relację z tego niezwykłego wydarzenia.