• Wszechogarniająca Magia Świąt (e-galeria)

• Performance, to forma aktywności artysty w obecności widzów. Artysta wykonuje zaplanowane wcześniej zadania, inspirowane zwykłymi czynnościami, które na co dzień nie zwracają niczyjej uwagi. Działania te, często dziwne, bolesne, trudne czy kontrowersyjne mają wywołać poruszenie widzów, skłonić ich do przemyśleń. Performance nie dostarcza publiczności  łatwej rozrywki. Odbiorca jest stawiany w nietypowej sytuacji. Zazwyczaj poruszane są tematy dotyczące problemów społecznych i relacji międzyludzkich.

W imieniu uczniów oddziałów siódmych zapraszam do e-galerii na nietypowy performance: WSZECHOGARNIAJĄCA MAGIA ŚWIĄT. Młodzi artyści woleliby spotkać się z Wami osobiście. Uniemożliwia im to jednak Covid-19, dlatego prezentujemy zdjęcia z działania artystycznego.

CZŁOWIEKU, OBY WSZECHOGARNIAJĄCA MAGIA ŚWIĄT NIE PRZESŁONIŁA CI ICH ISTOTY

ZRZUĆ OKULARY

• SERCE ZA ODWAGĘ

• Fundacja Pamięci Narodów, Stowarzyszenie Głos Bohatera, Stowarzyszenie „Pro-Patria – lokalni patrioci” oraz Miejskie Przedszkole nr 2 w Płocku zachęcają od kilku lat wszystkie dzieci do udziału w akcji SERCE ZA ODWAGĘ. Akcja ma na celu wykonanie przez dzieci kart bożonarodzeniowych z życzeniami, przeznaczonych dla weteranów wojennych: bohaterów II wojny światowej, Powstańców Warszawskich, polskich żołnierzy w stanie spoczynku, mieszkających nie tylko w Polsce, lecz także poza granicami naszego kraju.   Wręczając Im kartki bożonarodzeniowe w symboliczny sposób dziękujemy za ich trud i poświęcenie, dzięki któremu możemy pracować, uczyć się i bawić w wolnej, niepodległej Polsce. Akcja w piękny sposób łączy pokolenia Polaków. Mali artyści, to prawdziwi patrioci. Uśmiech na twarzach starszych osób niezapomniany i bezcenny. W naszej szkole akcji patronował Samorząd Uczniowski klas IV – VIII. Prezentujemy niektóre  z kart biorących udział w akcji, wykonane przez uczniów naszej szkoły.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Obchody Dnia Misia to wieloletnia tradycja naszej szkoły. W tym roku świetlica szkolna  przygotowała konkurs dla klas trzecich "Dzień z życia misia" - uczniowie nadesłali opowiadania, wiersze i rysunki poświęcone misiom.

Biblioteka szkolna natomiast ogłosiła uczniom klas 1-4  konkurs „Gazetka o misiu". Konkurs przebiegał pod hasłem "Misie są tego warte". Napłynęło wiele prac  o misiach z filmów, książek,  o misiach pluszowych i tych ze świata przyrody. Komisja konkursowa wobec takiego zaangażowania uczestników nagrodziła wszystkie nadesłane prace konkursowe. Uczniowie otrzymają  dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Biblioteka dziękuje, gratuluje i pozdrawia wszystkich sympatyków misia.

• Szkoła do Hymnu

• Dnia 10 listopada, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji   # Szkoła do hymnu.

Inicjatorem jest Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.  O godzinie 11:11, łącząc się ze sobą przez platformę do nauki zdalnej, uczniowie klas 4-8   odśpiewali „ Mazurka Dąbrowskiego”.

W tym dniu uczniowie podczas zajęć z historii poznawali symbole narodowe, a także historię swojego kraju. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne związane z odzyskaniem przez Polskę wolności. Ten dzień, mimo ograniczeń wynikających ze stanu epidemii, przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

• XV Edycja Programu InstaLing dla Szkół

•   Uczniowie Pani Katarzyny Piwowarskiej z klasy 8b i 8c ucząc się angielskich słówek i wyrażeń, pracują na aplikacji Insta.Ling - innowacyjnym narzędziu umożliwiającym szybką naukę słówek oraz motywującym do systematycznej pracy. Jest to dla nich zadanie obowiązkowe, za które otrzymują ocenę na koniec każdego tygodnia. Ocenie podlega systematyczność.

Aplikacja Insta.Ling dostarcza szczegółowe raporty na temat systematyczności pracy i postępów uczniów oraz pomaga podnieść skuteczność nauczania języka angielskiego. Wystarczy codziennie wykonać około 20-minutową sesję, wpisując słówka i frazy w quiz - niekoniecznie na komputerze - także na smartfonie, w wygodnej pozycji, aby podnieść umiejętności językowe.

Insta.Ling pozwala nauczycielowi na obiektywną ocenę systematyczności pracy ucznia w domu. Nauczyciel ma dostęp do raportu systematyczności, który pokazuje którego dnia dany uczeń pracował.

Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

Dowiedz się więcej na stronie: https://instaling.pl

• Akcja Sprzątanie Świata

• Tegoroczna edycja akcji "Sprzątanie Świata - Polska" przebiegała pod hasłem -„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Odbyła się dnia 18 września 2020 r.

W akcji wzięło udział około 600 uczniów z naszej szkoły. Klasy 1-3 odbywały na terenie szkoły zajęcia przyrodniczo - edukacyjne pod hasłem „gang fajniaków miasto marzeń”, a uczniowie klas starszych wyszli w teren, by sprzątać zieleń na obszarze naszej dzielnicy.  Sprzątanie objęło obszar przy ul. Dalibora, Górczewskiej, w Parku Moczydło i w okolicach szkoły.

Klasa IV c z wychowawczynią, Małgorzatą Kosterską przeprowadziła sprzątanie w Lasku na Kole. Do akcji przyłączyła się Pani Grażyna Orzechowska - Mikulska, zastępca burmistrza Dzielnicy Wola oraz Pani Urszula Kęcik-Staniszewska, radna dzielnicy, dając przykład uczniom, że każdy człowiek, tak mały, jak i duży odpowiada za naszą planetę.

Wszyscy uczestnicy brali aktywny udział w tym projekcie.