• Oderwij się od ...

• W kwietniu uczniowie wzięli udział w konkursie mającym na celu zachęcenie ich do twórczego wypoczynku w oderwaniu od elektroniki.

Alternatywą stały się : czytanie dobrej książki, spacer po lesie, pomoc rodzicom i wspólne spędzanie czasu z rodziną, wycieczka rowerowa, twórczość plastyczna, taniec oraz różne formy zabaw i realizowania kreatywnych pomysłów.

Uczniowie udokumentowali swoje aktywności, dzięki zdjęciom.

Następnie wykonali plakaty, dzieląc się w ten sposób z innymi, własnymi

zainteresowaniami i hobby.

Jury w składzie: Greta Piekut, Anna Dziedziejko oraz Katarzyna Dunajewska w dniu 13.04.br. przyznały:

Miejsce I Małgorzacie Hołuj - klasa IV C

Miejce II Piotrowi Gontarczuk - klasa IV A

Miejsce III Mai Przybysz - klasa IV B

Serdecznie gratuluję wygranej oraz dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczestnikom.

Organizator Agata Mućko

Opis zdjęć

Miejsce I - zdjęcie DSC_0412

Miejsce II- zdjęcie DSC_0409

Miejsce III- zdjęcie DSC_0415

DSC-0414 - Oliwier Altewęgier IV A

DSC_0416 - Zuzanna Stępska IV A

DSC_0413- Wiktoria Wieczorek VI E

• Akcja Społeczno-Edukacyjna ŻONKILE 2021

•

Dnia 19 kwietnia, w 78 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, przy współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile".

W ramach Akcji podjęto następujące działania:

1. Uczniowie  wykonywali papierowe żonkile według szablonu zamieszczonego na stronie Muzeum Polin.

2. Odbyły  się lekcje historii dzięki której młodzież  poznawała wydarzenia związane z powstaniem w getcie warszawskim i zagładą narodu żydowskiego.

3. Wykonano  plakaty, zakładki do książki upamiętniające powstanie w getcie.

4. Uczestniczono w konkursie plastycznym , zorganizowanym przez Muzeum Historii Żydów.

Serdeczne dziękuję za przesłane  prace. Liczę na Wasz liczny udział w akcji w przyszłym roku..

Niech zawsze  łączy nas pamięć!

Koordynator akcji

Wioletta Urbańska

• Projekt edukacyjny "W ŚWIECIE BAJEK"

• Wielu z nas wychowywało się na ponadczasowych historiach i bajkach, które na zawsze zapadły nam w pamięć. Nie tylko ze względu na formę, ale i przekaz, kształtujący często światopogląd nowego pokolenia. Celem projektu jest przekazanie dzieciom pozytywnych wartości w formie innej niż przez współczesne zdobycze technologii. Zamierzamy dotrzeć do najmłodszych poprzez lekcje "W Świecie Bajek", aby pobudzić wyobraźnię, zaszczepić dobre nawyki w zachowaniu, ale również nauczyć w jaki sposób wyrażać emocje, jak je rozpoznawać u siebie i u innych ludzi.

• Pearson and BBC Big Live Lessons

• Uczniowie Pani Katarzyny Piwowarskiej z klas 8c, 8b, 7a oraz 6b i 6c w marcu i kwietniu wzięli udział w lekcjach z uczniami z innych krajów - ramach Pearson & BBC Live Classes.

Jest to unikalny międzynarodowy projekt dla uczniów w wieku 9-19 lat. Oferowanych jest 7 różnych lekcji na poziomie od A1 do B2+, prowadzonych przez międzynarodowych nauczycieli - trenerów. Projekt ten polega na wspólnym aktywnym uczestnictwie młodzieży z różnych krajów w lekcjach angielskiego online.

Starsi uczniowie - z klasy ósmej i siódmej wzięli udział w lekcjach pod tytułem "Street art" (Sztuka ulicy) oraz "Do smartphones make you smarter?" (Czy smartfony czynią cię bardziej inteligentnym?), a dzieci z szóstej klasy w lekcji "How will transport change in the future?" (Jak zmieni się transport w przyszłości".

Uczniowie z różnych krajów wypowiadali się na czacie oraz mogli nagrywać swoje wypowiedzi na padlecie, do którego link zamieszczał na czacie dany nauczyciel - trener z Anglii.

Lekcje Pearson and BBC były bardzo energetyczne, bardzo ciekawe oraz pełne pięknie brzmiącego naturalnego języka angielskiego, jaki mogą zapewnić jedynie native speakers. Uczniom bardzo się podobały.

• Reduce plastic project - nauka języka angielskiego połączona z podnoszeniem świadomości ekologicznej uczniów

• Uczniowie klas 6b i 6c wykonali prace - prezentacje, filmiki lub plakaty - na temat: What can we replace plastic items with? (Czym możemy zastąpić artykuły plastikowe?) How can we reduce plastic around us? (Jak możemy zmniejszyć ilość otaczającego nas plastiku?).

Zostali zainspirowani do tego przez swoją anglistkę - Panią Katarzynę Piwowarską, która wyszukała dla nich (na stronach australijskich) filmik o jednej ze szkół w Australii, gdzie nastolatki wypowiedziały wojnę śmieciom (War on Waste). Ten inspirujący filmik jest wklejony na padlet, który Pani Katarzyna Piwowarska stworzyła, aby z dumą wyeksponować pomysły szóstoklasistów, jak redukować ilość plastiku wokół nas, czyli jak pomóc naszej planecie. Padlet jest tablicą wirtualną, do której Pani Katarzyna Piwowarska "przypięła" zdjęcia plakatów, prezentacje oraz filmiki wykonane przez jej szóstoklasistów po angielsku. Skali ocen nie wystarczyło, aby ocenić te znakomite dzieła.

Padlet dostępny jest pod linkiem: