• "Dziewczynka z zapałkami" w Teatrze Biblioteki Ex Libris

• Na czas Świąt Bożego Narodzenia teatr naszej biblioteki przygotował dla kolegów z klas 1-4 oraz oddziałów przedszkolnych adaptację baśni Hansa Christiana Andersena Dziewczynka z zapałkami. Dekoracje i kostiumy przygotowano własnymi siłami. W scenerii zimowego miasta widzowie mogli poznać tragiczną historię małej dziewczynki. Młodzi aktorzy pokazali za pomocą rekwizytów odczucia i wyobrażenia marznącego dziecka, takie jak ciepło, rozświetlona choinka, pieczona gęś na świątecznym stole, czy spotkanie ze zmarłą babcią. Uczeń grający rolę Hansa Christiana Andersena przemówił do widzów, zwracając uwagę na znieczulicę wobec biednych i bezdomnych, obecną również w dzisiejszym świecie. Historia dziewczynki z zapałkami przeplatana była kolędami śpiewanymI i granymi przez uczniów klasy 2d.

Przedstawienie obejrzeli również zaproszeni z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka babcie i dziadkowie uczniów występującej drugiej klasy.

• Warsztaty 1c

• 17 grudnia uczniowie klasy 1c razem ze swoimi rodzicami uczestniczyli w warsztatach, na których powstały piękne stroiki bożonarodzeniowe. Śpiew kolęd i dziecięca radość towarzyszyły kreatywnej pracy.

Pachnące świętami pierniczki osłodziły wspólnie spędzony czas.

• Mikołajki

• 6 grudnia uczniowie klasy 5d obchodzili „ Mikołajki”. Uczestnicy  poznali historię Św. Mikołaja . Dzień zakończył  się obejrzeniem filmu „Młody Renifer Alex”. Był to dzień pełen wrażeń spędzonych w przedświątecznej atmosferze.

• Narodowe Święto Niepodległości

• 11 listopada to szczególna data w  historii Polski, dlatego w ten dzień obchodzimy bardzo  uroczyście . Klasa 5d i 5a przygotowała z tej okazji przedstawienie przybliżające uczniom dzieje naszego kraju. Wszyscy mogli przenieść się na  chwile w  przeszłość i poczuć atmosferę tamtych czasów.