• Konkurs wokalny "Piosenki z tamtych lat... lata 60"

          • Z okazji 60 -cio lecia naszej szkoły odbył się konkurs wokalny "Piosenki z tamtych lat... lata 60" . Uczestnikami  wydarzenia byli uczniowie zapisani do świetlicy szkolnej klas I- III. Celem konkursu było odkrywanie i rozwijanie uzdolnień muzycznych. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani więc jurorzy mieli niezwykle trudne zadanie. Uczniowie zaprezentowali swoje wokalne talenty rywalizując w trzech kategoriach wiekowych, klasy I, II i III. Wystąpili soliści, duety i zespoły. Gratulujemy wszystkim laureatom! Zapraszamy na relację z tego niezwykłego wydarzenia. 

          • e-galeria - MIŚ

          • Dnia 30 listopada 2021 roku naszą szkołę odwiedziły misie. Przybyły, aby wspólnie z dziećmi świętować Międzynarodowy Dzień Misia. Zachwyciły się przepięknym występem, który z tej okazji przygotowali uczniowie z klasy 4 d, pod kierunkiem wychowawcy. Misie podziwiały też oryginalne dzieła plastyczne wykonane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i drugich w ramach konkursu plastycznego Mój Przyjaciel Miś. Były to portrety znanych i nieznanych misiów – ulubieńców najmłodszych.

            Zapraszamy do e-galerii, aby podziwiać prace plastyczne najmłodszych uczniów naszej szkoły i poczuć atmosferę radości, która towarzyszyła opisanym wydarzeniom oraz zatęsknić za pluszowym przyjacielem z dzieciństwa.

          • „Najbliższe otoczenie Szkoły Podstawowej im. Józefa Gardeckiego”

          • Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego

             „Najbliższe otoczenie Szkoły Podstawowej im. Józefa Gardeckiego”

             Ilustracja pałacu – letniej rezydencji Ulrichów.

             

               Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczny

            „Najbliższe otoczenie Szkoły Podstawowej nr 225  im. Józefa Gardeckiego”

            - Ilustracja pałacu – letniej rezydencji Ulrichów, został rozstrzygnięty.

             

            Celem konkursu było:

            • Rozwijanie i poszerzenie wiedzy oraz zainteresowań przeszłością.
            • Zwrócenie uwagi na rolę i wkład regionu w historię Małej Ojczyzny.  
            • Kształtowanie dumy z osiągnięć historycznych najbliższego regionu.

            Konkurs adresowany był dla uczniów klas 4-8 naszej szkoły. Uczniowie wykonywali dowolną techniką   plakat ukazujący pałac – letnią rezydencję rodziny Ulrichów.

            Na konkurs napłynęły ciekawe, pomysłowe i twórcze prace.

            Komisja konkursowa  nagrodziła następujące prace:

            Dyplom wyróżnienia otrzymują:

            1. Zuzanna Łazarecka-Katribouzas – uczennica klasy 7 b

            2. Jagoda Pióro – uczennica klasy 7 b

            3. Lena Głuszczyk –uczennica klasy 5 a

            4. Sara Węgierek – uczennica klasy 5 b

            Dyplom za udział w konkursie otrzymują:

            1. Łukasz Ładyko – uczeń klasy 5 c

            2. Zofia Czerwińska  – uczennica klasy 7 b

            3. Maria Czesławska – uczennica klasy 7 b

            4. Agata Kozłowska – uczennica klasy 5 b

            5. Zofia Pieńkosz – uczennica klasy 5 b

            6. Dawid Brzozowski-Balas –uczeń klasy 5 c

            7. Aleksandra Kołecka – uczennica klasy 7 b

            8. Maria Wydmańska –  uczennica klasy 8 d

            9. Maja Przybysz ­– uczennica klasy 5 b

            10. Alicja Broszkowska – uczennica klasy 7 b

            Zwycięskie prace plastyczne reprezentują naszą szkołę w projekcie przyrodniczo-historycznym.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy oraz upominki.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom nagród oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

            Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

          • e-galeria - PORTRET

          • Zapraszamy do podziwiania prac wykonanych przez uczniów z klas trzecich, czwartych i piątych w ramach szkolnego konkursu plastycznego Mój ulubiony bohater literacki - PORTRET.

          • "Szkoła do hymnu" - 2021

          •  

                  W tym roku szkolnym po raz drugi przyłączyliśmy się do akcji „ Szkoła do hymnu”. Inicjatorem akcji trwającej  od 2018 r. jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem  edycji  jest uczczenie bohaterskiej walki narodu polskiego o wolność i niepodległość naszego kraju. 

            W ramach tej akcji  przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 11:11  uczniowie naszej szkoły wspólnie odśpiewali hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

            Z uwagi na stan epidemii uczniowie wykonywali hymn na korytarzach naszej szkoły i w swoich salach lekcyjnych.

                W ten sposób cała społeczność szkolna włączyła się do wspólnego świętowania ważnej dla każdego Polaka Narodowego Święta Niepodległości.

          • X MEMORIAŁ o. JÓZEFA JOŃCA

          • 21 października na boiskach w Centrum Futbolu „Warszawianka” przy ulicy Merliniego w Warszawie odbył się Turniej Piłki Nożnej – X MEMORIAŁ o. JÓZEFA JOŃCA SP. W Turnieju uczestniczyło 15 warszawskich drużyn szkolnych. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych:

            chłopcy – szkoła podstawowa kl. IV-V

            chłopcy – szkoła podstawowa kl. VI-VIII.

            Uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Radosława Rudnickiego i pani Magdaleny Szymańskiej zdobyli dwa medale:

            I miejsce i złoto w kategorii kl. IV-V

            III miejsce i brąz w kategorii kl.VI-VIII

            Oprócz sukcesów naszych drużyn przyznano nagrody indywidualne:

            Najlepszy Bramkarz Turnieju- Mateusz Załęski kl. 5A

            Najlepszy Strzelec Turnieju- Oliwier Altewęgier kl. 5A

            Podczas rozgrywek prowadzony był quiz sportowy, w którym ponownie najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa nr 225. 

            Życzymy dalszych sukcesów

          • PAMIĘTAMY...

          • Wizyta uczniów naszej szkoły na cmentarzu.

            W piękne i słoneczne, środowe przedpołudnie, dnia 27 października b.r., uczniowie klasy VII d pod opieką p. Wioletty Urbańskiej i Anety Godun  udali się  na Cmentarz Powązkowski.

            Celem wizyty było uporządkowanie mogiły Pana Józefa Gardeckiego . Uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć  Patrona Szkoły . Spotkanie na cmentarzu było dla uczniów ważną nauką obywatelskich postaw wobec miejsc i osób związanych  z  naszym krajem.

          • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

          • Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie  i wielkie oddanie na rzecz pracy z dziećmi. Właśnie z tej okazji 13 października 2021 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystych przedstawieniach przygotowanych przez uczniów klas IV-VIII.  Akademia przebiegała niby tradycyjnie, a jednak wyjątkowo. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy, każda klasa pod opieką wychowawcy przygotowała niespodziankę dla nauczycieli. Młodzi artyści piosenką, słowem lub tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli    i pracowników obsługi. Uczniowie docenili wysiłek nauczycieli i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, czujność i troskę. Uroczystość została uświetniona przemówieniem Pani Dyrektor, która podziękowała uczniom za cudowny, chwytający za serce program artystyczny, a nauczycielom i pracownikom szkoły za sumienną pracę. Pani Dyrektor życzyła satysfakcji z wykonywanego zawodu, entuzjazmu, radości oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, a szczególnie tak bardzo ważnego w obecnej sytuacji zdrowia! Pogratulowała też nagrodzonym w tym roku nauczycielom.

          • 60-LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 225

          • Obchody jubileuszu 60-lecia

            Szkoły Podstawowej nr 225 im Józefa Gardeckiego w Warszawie

            Rok 2021 jest szczególny dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego, gdyż mija właśnie 60 lat od momentu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli progi tej placówki. W murach czcigodnej, ale też pięknie odnowionej sześćdziesięciolatki, 15 października 2021 roku, wszystkich gości serdecznie przywitała Pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska. Swoją obecnością uświetnili uroczystość: Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska – zastępca burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Pani Mariola Zielińska – naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, dyrektorzy z sąsiadujących ze szkołą przedszkoli, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły.

            Jubileuszowa gala rozpoczęła się ślubowaniem pierwszoklasistów. Najmłodsi nie mogli doczekać się chwili stania się pełnoprawnymi uczniami. Przed częścią oficjalną dzieci z dwóch klas pierwszych zaprezentowały wspólnie piosenki i wiersz. Wykazały się odwagą, wiedzą i szkolną dojrzałością. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy z powagą ślubowali oddanie i miłość Ojczyźnie oraz poszanowanie - szkole i nauce.  Pani Dyrektor  bez wątpliwości zgodziła się przyjąć pierwszaków do szkolnej rodziny.

            Główną częścią uroczystości był koncert  pt. „W górze tyle gwiazd”,  w wykonaniu uczniów klasy VII B.  Młodzież szkolna przeniosła widownię w lata trzydzieste XX wieku, wcielając się w role znanych artystów z tamtych lat. Zaprezentowany koncert był hołdem złożony Patronowi szkoły - Panu Józefowi Gardeckiemu, który był gościem honorowym jubileuszu, a w jego rolę wcielił się uczeń klasy ósmej. Piosenki wykonane przez Hankę Ordonównę, Eugeniusza Bodo, Lodę Niemierzankę i innych artystów scen warszawskich ubiegłego wieku, zaangażowały publiczność do wspólnego śpiewania.  Prowadząca koncert, jak i wykonawcy, zaprezentowali się w strojach z tamtych lat.

            Finałem części artystycznej  był pokaz mody z ostatnich sześciu dekad przygotowany dla widowni przez nauczycieli. W modnym stroju, w rytm melodii i gromkich braw, prezentowali oni każde minione dziesięciolecie.

            Wszyscy uczestnicy gali obejrzeli też prezentację multimedialną. Zawierała ona stare zdjęcia z lat sześćdziesiątych ilustrujące budowę i pierwsze lata funkcjonowania placówki oraz zdjęcia współczesne. Dzięki niej uświadomiliśmy sobie, jak wiele zmieniło się w ciągu tych sześćdziesięciu lat, jak piękna i nowoczesna jest dzisiaj szkoła.

            Po części artystycznej głos zabrała Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska – zastępca burmistrza dzielnicy Wola m. st. Warszawy, przekazując wraz z prezentem od Zarządu Dzielnicy gratulacje i życzenia. Podziękowania za kierowanie placówką oraz gratulacje i życzenia dalszej udanej współpracy przekazał przewodniczący Rady Rodziców Pan Łukasz Wrodycki.

            Na koniec nie zabrakło też słodkiego akcentu, jubileuszowego tortu ufundowanego przez Radę Rodziców.

            Pani Dyrektor podziękowała gościom za przybycie i zaprosiła na poczęstunek. 

            Był to wyjątkowy dzień w życiu Szkoły Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego, który dostarczył wszystkim wielu wzruszeń.

             

             

          • Mistrzostwa Woli w indywidualnych biegach przełajowych

          • 4 października 2021 r. w Parku im. Szymańskiego odbyły się Mistrzostwa Woli w indywidualnych biegach przełajowych. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Radosława Rudnickiego i pani Magdaleny Szymańskiej zdobyli dwa medale:

            I miejsce i złoto w kategorii dziewcząt (2010) – Antonina Prószyńska z klasy 5b,

            III miejsce i brąz w kategorii chłopców (2007) – Franciszek Żerko z klasy 8a.

            Oprócz medalistów jeszcze czworo uczniów zakwalifikowało się do reprezentowania dzielnicy Wola w finałach LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych, które odbyły się 6 października na terenie AWF Warszawa:

            Lena Czernecka 8a

            Liliana Szpak 7e

            Andrzej Sarul 8a

            Mateusz Woźniak 7e

             

          • Żonkile upamiętniające warszawskie Getto

          • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej,  Marek Edelman,  do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta,      by oddać hołd poległym towarzyszom – składał tam wówczas bukiet żółtych kwiatów, który stal się symbolem zbiorowej pamięci.

            2 października 1940 roku utworzono getto w Warszawie i jednocześnie jest to rocznica śmierci Marka Edelmana.

            W dniu 1 października grupa wolontariuszy z naszej szkoły – uczniowie klasy 8d Helena Rutkowiak-Hjorth, Ola Wójcik, Kuba Teresiak, Marcel Walicki i Maciej Zawadzki – włączyła się w akcję sadzenia żonkili. Z otrzymanych od władz miasta st. Warszawy cebulek posadziliśmy dwie żonkilowe rabaty. Jedna znajduje się na terenie użyczonym przez Spółdzielnię Mieszkaniową Wola na ulicy Brożka 18, druga wzdłuż ogrodzenia szkoły            od strony boiska. Do pomocy w akcji sadzenia żonkili dołączyli uczniowie klas młodszych ze Szkoły Podstawowej nr 148 w Warszawie. Mamy nadzieję, że w kwietniu żonkile przypomną nam o tragicznych wydarzeniach  w Getcie i o wszystkich jego Ofiarach.

             

            Zdjęcia: Anna Tanajewska, Helena Rutkowiak-Hjorth

            Filmik: Helena Rutkowiak-Hjorth

             

          • Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie „Szkołą z pomysłem”

          • 20 września 2021 r. w Centrum Nauki Kopernik odbyło się wręczenie Honorowych wyróżnień Prezydenta m. st. Warszawy  „Szkoła z pomysłem”. Z radością możemy poinformować, że nasz pomysł został doceniony i możemy poszczycić się Honorowym wyróżnieniem „Szkoła z pomysłem na Edukację Czytelniczą - Książka skłania do działania”, które z rąk  Wiceprezydent m.st. Warszawy Pani Renaty Kaznowskiej, odebrała Pani Dyrektor wraz z reprezentacją uczniów. To już szóste wyróżnienie. W poprzednich latach mogliśmy szczycić się tytułami Szkoła  z pomysłem na edukację teatralną, ekologiczną, wielokulturowość i tolerancję, aktywność społeczną i  patriotyczną.

          • Narodowe Czytanie

          • W środę, 8 września, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 225 wzięli udział w dziesiątej odsłonie Narodowego Czytania. Impreza ta już na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W tym roku, w związku z pandemią, dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” najstarsi uczniowie naszej szkoły odczytywali w swoich klasach z podziałem na role. W klasach młodszych fragmenty tekstu czytane były przez nauczycieli. Dramat Gabrieli Zapolskiej zainspirował naszych ósmoklasistów do dyskusji na temat moralności innych bohaterów literackich.

          • "Cała Polska Czyta Dzieciom"

          • Po raz kolejny 20 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w akcji Cała Polska czyta dzieciom z cyklu „Jestem bohaterem  z książki…”. Tym razem lektorzy wcielili się w postacie z baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia”.  Spotkanie z książką sprawiło dzieciom wiele radości. Uczniowie z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały czytanego utworu. Z niecierpliwością czekają na kolejne wizyty.

            „Jeśli chcemy żyć w kraju mądrych, uczciwych i kulturalnych ludzi, zadbajmy o to, by codzienne, głośne czytanie stało się priorytetem w domu i szkole naszego dziecka”- więc wspólnie działajmy dalej”.

          • "Wiosna radosna"

          • 14 maja 2021 roku odbył się koncert piosenki wiosennej „Wiosna radosna”. Impreza była podsumowaniem konkursu literacko – muzycznego. Dzieci do znanych melodii same napisały teksty  utworów, które zaśpiewały podczas uroczystości w niezwykłej,  kolorowej, wiosennej scenerii. Młodzi artyści swoim  śpiewem witali budzącą się do życia przyrodę: pszczoły, biedronki, motyle oraz powracające do gniazd ptaki. Koncert odbył się on-line, razem z uczniami edukacji wczesnoszkolnej wysłuchały go Pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska, Pani Wicedyrektor Iwona Wrona i Pani Kierownik Świetlicy Greta Piekut. Dzieci wykazały się prawdziwym profesjonalizmem, co potwierdzały uśmiechy na twarzach wykonawców i publiczności. Podczas imprezy nie brakowało dobrej zabawy. Dumę i satysfakcję mogą odczuwać: wykonawcy, bo zebrali wspaniałe brawa i nauczyciele, bo to oni młodych muzyków przygotowali.

          • "Cała Polska Czyta Dzieciom"

          • 13 maja 2021 roku, odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” z cyklu  „Jestem bohaterem…”. Uczennice z klasy 3d wraz z wychowawcą czytali młodym słuchaczom  poezję Polską. Aktorzy zaprezentowali się dzieciom  z oddziałów przedszkolnych w barwach narodowych. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

          • "Ptaki cudaki"

          • Uczniowie klasy 3d 12 maja 2021 roku, uczestniczyli  w warsztatach plastycznych podsumowujących omówienie lektury autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt.  „Afryka Kazika”. Podczas zajęć  wykonali z materiałów recyklingowych egzotyczne ptaki. Zajęcia sprawiły wszystkim dużo radości.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 225 w Warszawie
      • tel. 22 836 - 14 - 74 Numery wewnętrzne: 11 - sekretariat 13 - pielęgniarka 15 - świetlica 17 - fax 19 - kierownik gospodarczy 20 - biblioteka 21 - pokój nauczycielski 22 - pedagog / psycholog / nauczyciel wspierający 23 - pedagog / psycholog / nauczyciel wspierający 26 - intendent
      • ul.J.Brożka 15 01-451 Warszawa www.sp225.edupage.org Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych